Czy zastanawiałeś się, jak długo wytrzyma uszczelka od AiFO Components?

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera i powiadomimy Cię o nowych artykułach.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile razy można otworzyć drzwi z uszczelką magnetyczną? Po raz kolejny w AiFO Components chcemy pobić rekord w otwieraniu i zamykaniu drzwi chłodniczych. Wszystko po to, aby sprawdzić wytrzymałość, udoskonalać naszą ofertę produktową i stale zapewniać najwyższą jakość.

W AiFO Components dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były funkcjonalne, efektywne, odporne i spełniały wszystkie wymagania branży chłodniczej. W ramach tej idei, już na początku roku, rozpoczęliśmy pracę nad stworzeniem nowego urządzenia do otwierania i zamykania drzwi chłodniczych. Za ten projekt w pełni odpowiadał nasz dział konstrukcyjny.

Jak zbudowany jest nasz tester uszczelek?

Urządzenie służy do testowania wytrzymałości zgrzewanej uszczelki i działa 24 godziny na dobę, nieprzerwanie otwierając i zamykając drzwi. Pozwala nam to testować i sprawdzać nowe modele uszczelek wprowadzane do oferty oraz udoskonalać istniejące produkty.

Nasi konstruktorzy, projektując to urządzenie, uwzględnili poprzednie projekty i know-how, tworząc nowy i bardziej wydajny tester uszczelek. Posiada on niezbędne elementy, które umożliwiają przeprowadzanie wiarygodnych testów oraz nieprzerwane działanie. Został skonstruowany w sposób uniwersalny, aby móc badać różne typy uszczelek i zawiasów samodomykających się produkowanych w AiFO Components.

Obecnie testujemy nowe rozwiązanie uszczelki, w którym zastosowaliśmy zmiany konstrukcyjne. Zmodyfikowaliśmy też kształt profili i mieszankę ekstrudowanych materiałów. Chcemy pobić rekord otwarć, który obecnie należy do uszczelki testowanej w 2023 roku, wynoszący ponad 500 tys. cykli.

Warto również dodać, że w tym samym cyklu otwarć testujemy też zawias ZW-TRS1C. Dzięki temu będziemy posiadać miarodajne informacje dotyczące zarówno uszczelek, jak i zawiasów, co pozwoli badać i dalej udoskonalać nowe i istniejące modele.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej produkcji i poznać naszą ofertę? Pobierz nasze katalogi – Katalog produktów i zapisz się na newsletter.

Base connaissance

Zobacz
nasze
katalogi

Piktogram prezentujący nowości produktowe

Nowości produktowe

Nowości to grupa produktowa w skład której wchodzą nowe komponenty oraz rozwiązania. Jest regularnie aktualizowana, ponieważ staramy się być na bieżąco z nowymi technologiami oraz obowiązującymi trendami rynkowymi.
Piktogram prezentujący systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb do urządzeń chłodniczych, takich jak lady chłodnicze, pozwalają na łatwy dostęp do produktów, jednocześnie prezentując je w doskonały sposób. Znajdują się tutaj kompletne zestawy oraz inne potrzebne elementy.
Piktogram prezentujący komponenty do komór chłodniczych

Komponenty do komór chłodniczych

W skład komponentów do komór chłodniczych wchodzą produkty umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie komory chłodniczej. Są to m.in. drzwi chłodnicze, systemy półkowe, profile, uszczelki, zawiasy, klamki oraz zawory dekompresyjne.
Piktogram prezentujący systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe to produkowane przez nas rozwiązania do urządzeń chłodniczych. W skład tej grupy wchodzą: szklane drzwi chłodnicze do regałów chłodniczych w wersji uchylnej oraz przesuwnej, Semi Vertical oraz drzwi do komór chłodniczych.
Piktogram prezentujący profile do mebli chłodniczych

Profile do mebli chłodniczych

Profile powstają w procesie ekstruzji i wykonywane są z wielu tworzyw sztucznych. Umożliwia to różne zastosowanie i przeznaczenie. W naszej ofercie posiadamy profile do eliminacji mostków cieplnych, profile drzwiowe, profile do pokryw szklanych, profile do lamp, listwy cenowe oraz inne profile i uszczelki.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli chłodniczych

Komponenty do mebli chłodniczych

W skład komponentów do mebli chłodniczych wchodzi wiele podzespołów, które są kluczowe do prawidłowego działania urządzeń chłodniczych. Skraplacze, parowniki, sprężarki – to one umożliwiają utrzymywanie niskich temperatur.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych to produkty dla sektora HoReCa, głównie do gastronomii. W skład tej grupy produktowej wchodzi m.in. armatura gastronomiczna, komory zlewowe oraz części do mebli neutralnych.
Piktogram prezentujący komponenty folder zastosowań

Komponenty folder zastosowań

Folder zastosowań prezentuje graficznie przykłady użycia naszych komponentów w urządzeniach, meblach oraz komorach. Lady chłodnicze, regały chłodnicze, automaty vendingowe, komory chłodnicze, ciągi wydawcze – to tylko niektóre przykłady zastosowań naszych komponentów.