DOSTAWCA ZAWORÓW DO KOTŁÓW WARZELNYCH

Kotły warzelne to urządzenia wykorzystywane w profesjonalnej gastronomii w obiektach zbiorowego żywienia jak szpitale, szkoły, domy weselne czy stołówki wojskowe. Kotły służą do przyrządzania dużych ilości potraw. W zależności od modelu kotły mają różną pojemność od kilkudziesięciu do nawet kilkuset litrów. Głównymi elementami kotła są zbiornik warzelny, zawór spustowy oraz armatura bezpieczeństwa, a każdy z nich ma inne zastosowanie oraz budowę.
Zawór spustowy oraz kocioł warzelny z zamontowanym zaworem spustowym

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera i powiadomimy Cię o nowych artykułach.

Modele kotłów warzelnych

Kotły warzelne ułatwiają przygotowywanie posiłków dla dużej liczby osób. Różni je system zasilania gdzie możemy wyróżnić:

  • kotły elektryczne,
  • kotły gazowe,
  • kotły parowe.

Zawór spustowy

Kocioł warzelny wykorzystywany jest do przyrządzania różnych potraw w obiektach zbiorowego żywienia. Do łatwego wydawania przyrządzonych produktów stosuje się zawór spustowy. Umożliwia on wypływanie zawartości ze środka zbiornika kotła. Jest łatwy w obsłudze oraz można go błyskawicznie zamknąć lub otworzyć.

Posiadamy w swojej ofercie zawory o różnej średnicy przyłącza, dzięki temu łatwo je dopasować do kotłów o różnej wielkości.

Szczelność na wysokim poziomie

Niezwykle istotnym zagadnieniem w konstrukcji kotłów warzelnych jest szczelność. Ważne jest, aby podczas przyrządzania posiłku zawór spustowy był szczelny. W zaworze znajduje się wytrzymałe 3-punktowe uszczelnienie, które jest doskonałym zabezpieczeniem przed wyciekaniem zawartości z wnętrza kotła przez nieszczelny zawór. Starcze konstrukcje zaworów oparte wyłącznie na uszczelnieniu stożkowym miały takie problemy. W naszych zaworach wyeliminowaliśmy tą opcje.

Wymienne elementy

Dużą zaletą jest również łatwość czyszczenia zaworu oraz wymiany uszczelnienia. Ten model zaworu w łatwy sposób można zdemontować na części, ponieważ nie ma potrzeby wykorzystania żadnych narzędzi.

Blokada przed otwarciem

W zaworach jest mechanizm blokady, który zabezpiecza przed przypadkowym otwarciem zaworu. Takie rozwiązanie daje pewność bezpiecznej pracy.

Zawór spustowy posiada też sygnalizację otwarcia (czerwone oznaczenie na uchwycie). Eliminuje to problemy związane z niedomykaniem zaworu.

Świadectwo jakości zdrowotnej

Zawory spustowe mają atest PZH(Państwowy Zakład Higieny). Są dopuszczone do kontaktu z żywością. Świadectwo PZH na te produkty daje pewność, że możemy ich bezpiecznie używać do dystrybucji żywności.

Korpusy zaworów są w całości ze stali nierdzewnej AISI-304 (1.4301). Takie wykonanie zabezpiecza korpus przed korozją, pozwalając na jego długie użytkowanie. Uchwyt zaworu jest ze specjalnego tworzywa sztucznego i zabezpiecza użytkownika przed oparzeniami.

Zawór bezpieczeństwa

W celu bezpiecznej pracy, kocioł warzelny musi być wyposażony w dodatkowe elementy, które pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie i monitorowanie jego parametrów. W skład tych elementów wchodzą: manometr, zawór bezpieczeństwa oraz zawór próżniowy.

Zawór bezpieczeństwa chroni przed nadmiernym wzrostem ciśnienia wewnątrz zbiornika. Jeśli zostanie przekroczona granica maksymalnego ciśnienia, to nastąpi otwarcie zaworu i obniżenie ciśnienia. Takie rozwiązanie zabezpiecza kocioł przed uszkodzeniem oraz zapewnia bezpieczeństwo pracy.

Kompleksowe doradztwo

Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na Państwa pytania i przedstawią dodatkowe dane. Pomogą również dobrać wszystkie potrzebne produkty oraz zapełnić koszyk – KONTAKT.

Zapraszamy też do skorzystania z naszego sklepu B2B.

Base connaissance

Zobacz
nasze
katalogi

Piktogram prezentujący nowości produktowe

Nowości produktowe

Nowości to grupa produktowa w skład której wchodzą nowe komponenty oraz rozwiązania. Jest regularnie aktualizowana, ponieważ staramy się być na bieżąco z nowymi technologiami oraz obowiązującymi trendami rynkowymi.
Piktogram prezentujący systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb do urządzeń chłodniczych, takich jak lady chłodnicze, pozwalają na łatwy dostęp do produktów, jednocześnie prezentując je w doskonały sposób. Znajdują się tutaj kompletne zestawy oraz inne potrzebne elementy.
Piktogram prezentujący komponenty do komór chłodniczych

Komponenty do komór chłodniczych

W skład komponentów do komór chłodniczych wchodzą produkty umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie komory chłodniczej. Są to m.in. drzwi chłodnicze, systemy półkowe, profile, uszczelki, zawiasy, klamki oraz zawory dekompresyjne.
Piktogram prezentujący systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe to produkowane przez nas rozwiązania do urządzeń chłodniczych. W skład tej grupy wchodzą: szklane drzwi chłodnicze do regałów chłodniczych w wersji uchylnej oraz przesuwnej, Semi Vertical oraz drzwi do komór chłodniczych.
Piktogram prezentujący profile do mebli chłodniczych

Profile do mebli chłodniczych

Profile powstają w procesie ekstruzji i wykonywane są z wielu tworzyw sztucznych. Umożliwia to różne zastosowanie i przeznaczenie. W naszej ofercie posiadamy profile do eliminacji mostków cieplnych, profile drzwiowe, profile do pokryw szklanych, profile do lamp, listwy cenowe oraz inne profile i uszczelki.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli chłodniczych

Komponenty do mebli chłodniczych

W skład komponentów do mebli chłodniczych wchodzi wiele podzespołów, które są kluczowe do prawidłowego działania urządzeń chłodniczych. Skraplacze, parowniki, sprężarki – to one umożliwiają utrzymywanie niskich temperatur.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych to produkty dla sektora HoReCa, głównie do gastronomii. W skład tej grupy produktowej wchodzi m.in. armatura gastronomiczna, komory zlewowe oraz części do mebli neutralnych.
Piktogram prezentujący komponenty folder zastosowań

Komponenty folder zastosowań

Folder zastosowań prezentuje graficznie przykłady użycia naszych komponentów w urządzeniach, meblach oraz komorach. Lady chłodnicze, regały chłodnicze, automaty vendingowe, komory chłodnicze, ciągi wydawcze – to tylko niektóre przykłady zastosowań naszych komponentów.