DYLEMATY KONSTRUKTORA – FILTRY I OŚWIETLENIE DO OKAPÓW

Kuchnia z okapami gastronomicznymi

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera i powiadomimy Cię o nowych artykułach.

Poszukujesz filtrów do swoich okapów gastronomicznych? Interesują Cię jedynie wytrzymałe rozwiązania? Chcesz podnieść funkcjonalność przestrzeni roboczej montując oświetlenie? W ofercie AiFO Components posiadamy zarówno lampy LED, jak i filtry do okapów, które oczyszczają powietrze i podnoszą komfort pracy w kuchni.

Filtry do okapów gastronomicznych

Filtry przeciwtłuszczowe są kluczowym elementem każdego okapu gastronomicznego, ponieważ odpowiadają za oczyszczanie powietrza z cząsteczek tłuszczu. W naszej ofercie znajdziesz dwa główne rodzaje filtrów do okapów: filtry labiryntowe oraz filtry siatkowe.

Filtr labiryntowy

Filtr labiryntowy, znany również jako labiryntowy łapacz tłuszczu jest zaprojektowany do pochłaniania powietrza oraz oparów i wyłapywania z nich cząsteczek tłuszczu. Zebrany tłuszcz zbiera się w rynience okapu, skąd może być łatwo usunięty dzięki zaworowi spustu oleju.

Dzięki swojej konstrukcji, powietrze przepływające przez filtr labiryntowy wielokrotnie zmienia kierunek, co pozwala na skuteczne zatrzymanie zanieczyszczeń. Stąd jego nazwa – filtr labiryntowy.

Nasza oferta obejmuje szeroką gamę łapaczy tłuszczu o różnych wymiarach, pasujących do najpopularniejszych modeli okapów o głębokościach 300, 400 oraz 500 cm. Filtry te są ze stali nierdzewnej AISI 430 lub kwasoodpornej stali nierdzewnej AISI 304, co sprawia że są wytrzymałe oraz odporne na korozję.

Filtr siatkowy

Filtr siatkowy to inny typ filtra przeciwtłuszczowego, który wykonujemy na zamówienie według specyfikacji podanej przez klienta. Dzięki temu można dostosować filtr siatkowy do dowolnych wymiarów, zapewniając idealne dopasowanie do konkretnego okapu.

Filtry siatkowe, choć mniej popularne niż filtry labiryntowe, również cieszą się zainteresowaniem użytkowników. Ten model jest ze stali nierdzewnej AISI 304, co zapewnia doskonałą ochronę przed korozją.

W okapach gastronomicznych stosuje się różne rodzaje filtrów przeciwtłuszczowych, takie jak filtry labiryntowe i siatkowe, które skutecznie oczyszczają powietrze z cząsteczek tłuszczu. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę filtrów wykonanych z wysokiej jakości stali nierdzewnej, które zapewnią niezawodność i długotrwałą ochronę Twojego okapu. Bez względu na wybór filtra, możesz liczyć na naszą pomoc i doradztwo w doborze najlepszego rozwiązania do Twoich potrzeb.

Lampy LED

Lampy LED w okapach gastronomicznych służą do oświetlenia powierzchni roboczych. Zapewniają odpowiednio doświetlone miejsce pracy, takie jak stoły robocze, kuchenki, piece, czy meble, nawet w godzinach nocnych.

Główne kryteria doboru oświetlenia LED:

 • ilość lumenów – jeden z głównych parametrów, który pozwala odpowiednio dopasować produkt i ilość światła do konkretnego miejsca i zastosowania,
 • kąt świecenia – szerokość kąta świecenia zależy od typu zastosowanych diod. Przykładowo, jeśli są to diody SMD instalowane powierzchniowo, to strumień światła ma szeroki kąt świecenia,
 • barwa światła – w przypadku oświetlenia LED standardowo „ciepła barwa” oznacza temperaturę wynoszącą 3000K (Kelvinów),
 • typ zastosowanych diod,
 • sposób chłodzenia.

Cechy lamp LED

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, w ofercie AiFO Components posiadamy lampy LED przeznaczone do montażu w okapach gastronomicznych, które cechuje przede wszystkim:

 • norma szczelności IP65 – oświetlenie LED jest odporne na cząsteczki i drobinki. Ponadto lampy wytrzymują wysokie temperatury, więc stosuje się je w okapach nawet bezpośrednio nad płytami kuchennymi oraz grillami gastronomicznymi.
 • duża wydajność – świetlówki LED mają dużą wydajność  i są energooszczędne.
 • wysoka żywotność – dochodzi nawet do 50 000 godzin pracy. Dzięki temu oraz dużej oszczędności energii i wydajności, świetlówki LED to to doskonała inwestycja w ujęciu długoterminowym.
 • uniwersalność – okapy gastronomiczne znajdziemy w obiektach gastronomicznych różnego typu: restauracje, bary, czy stołówki. Ułatwiają wykonywanie niezbędnych zadań, oświetlając meble nierdzewne, stoły gastronomiczne, blaty robocze oraz palniki na których przygotowywane są dania. Lampy minimalizują również ryzyko wypadków. Wszystko jest doskonale oświetlone i widoczne podczas wykonywania pracy.

W naszej ofercie posiadamy również niezbędne akcesoria do okapów gastronomicznych:

 • zawór spustu oleju z okapu,
 • uchwyt filtra,
 • zawór wentylacyjny do okapów.

Jesteś zainteresowany komponentami do okapów gastronomicznych? Serdecznie zapraszamy do poznania szerokiej oferty AiFO Components. Pełna lista dostępna jest w katalogu „Komponenty do mebli chłodniczych” oraz w naszym sklepie B2B.

Akcesoria do okapów gastronomicznych: lampy LED, filtry do okapów, zawory

Zachęcamy do zapisywania się na nasz NEWSLETTER, dzięki czemu mogą Państwo śledzić aktualne trendy oraz być na bieżąco z naszą ofertą.

W przypadku wątpliwości, nasi doradcy techniczni chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Dane do kontaktu e-mail, telefonicznego lub formularz dostępne są w zakładce KONTAKT.

Base connaissance

Zobacz
nasze
katalogi

Piktogram prezentujący nowości produktowe

Nowości produktowe

Nowości to grupa produktowa w skład której wchodzą nowe komponenty oraz rozwiązania. Jest regularnie aktualizowana, ponieważ staramy się być na bieżąco z nowymi technologiami oraz obowiązującymi trendami rynkowymi.
Piktogram prezentujący systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb do urządzeń chłodniczych, takich jak lady chłodnicze, pozwalają na łatwy dostęp do produktów, jednocześnie prezentując je w doskonały sposób. Znajdują się tutaj kompletne zestawy oraz inne potrzebne elementy.
Piktogram prezentujący komponenty do komór chłodniczych

Komponenty do komór chłodniczych

W skład komponentów do komór chłodniczych wchodzą produkty umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie komory chłodniczej. Są to m.in. drzwi chłodnicze, systemy półkowe, profile, uszczelki, zawiasy, klamki oraz zawory dekompresyjne.
Piktogram prezentujący systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe to produkowane przez nas rozwiązania do urządzeń chłodniczych. W skład tej grupy wchodzą: szklane drzwi chłodnicze do regałów chłodniczych w wersji uchylnej oraz przesuwnej, Semi Vertical oraz drzwi do komór chłodniczych.
Piktogram prezentujący profile do mebli chłodniczych

Profile do mebli chłodniczych

Profile powstają w procesie ekstruzji i wykonywane są z wielu tworzyw sztucznych. Umożliwia to różne zastosowanie i przeznaczenie. W naszej ofercie posiadamy profile do eliminacji mostków cieplnych, profile drzwiowe, profile do pokryw szklanych, profile do lamp, listwy cenowe oraz inne profile i uszczelki.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli chłodniczych

Komponenty do mebli chłodniczych

W skład komponentów do mebli chłodniczych wchodzi wiele podzespołów, które są kluczowe do prawidłowego działania urządzeń chłodniczych. Skraplacze, parowniki, sprężarki – to one umożliwiają utrzymywanie niskich temperatur.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych to produkty dla sektora HoReCa, głównie do gastronomii. W skład tej grupy produktowej wchodzi m.in. armatura gastronomiczna, komory zlewowe oraz części do mebli neutralnych.
Piktogram prezentujący komponenty folder zastosowań

Komponenty folder zastosowań

Folder zastosowań prezentuje graficznie przykłady użycia naszych komponentów w urządzeniach, meblach oraz komorach. Lady chłodnicze, regały chłodnicze, automaty vendingowe, komory chłodnicze, ciągi wydawcze – to tylko niektóre przykłady zastosowań naszych komponentów.