FILTRY DO OKAPÓW GASTRONOMICZNYCH

Okapy odgrywają bardzo ważną rolę w obiektach gastronomicznych. Zapobiegają rozprzestrzenianiu się wilgoci oraz zapachów po kuchni. W takich obiektach jest to szczególnie ważne, ponieważ nieprzyjemne zapachy nie powinny wydostawać się na salę, gdzie przebywają goście.
Lampy LED i filtry labiryntowe do okapów gastronomicznych

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera i powiadomimy Cię o nowych artykułach.

Okap gastronomiczny

Zadaniem okapu jest pochłanianie pary wodnej, oparów oraz zapachów wydzielanych podczas gotowania, smażenia oraz innej obróbki cieplnej pokarmów. Całkowity brak wentylacji może doprowadzić u pracowników do duszności oraz złego samopoczucia.

Woda zbierająca się na różnych elementach w kuchni potrafi doprowadzić do wszędzie występującej wilgoci. Ta z kolei sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni. W warunkach których przyrządzane jest jedzenie nie może ich być, dlatego okap gastronomiczny musi działać sprawnie oraz mieć zamontowane odpowiednie filtry.

Filtry – kategorie

W okapie mogą znajdować się różne filtry do okapów gastronomicznych. Wyróżnić możemy filtry przeciwtłuszczowe, które odpowiadają za oczyszczanie kuchni z cząsteczek tłuszczu oraz filtry węglowe pochłaniające zapachy oraz inne szkodliwe drobinki.

Filtry labiryntowe

Są to bardzo popularne filtry, które musi zawierać okap gastronomiczny. Określane są również jako łapacze tłuszczu, ponieważ ich zadaniem jest zbieranie cząsteczek tłuszczu. Gromadzący się tłuszcz może być łatwo usuwany, poprzez zawór spustu oleju z okapu.

Filtry labiryntowe – zasada działania

Kanaliki widoczne wewnątrz filtra labiryntowego odpowiadają za pochłanianie powietrza. Następnie przebywa ono długą drogę zanim wyleci z drugiej strony. Podczas swojej drogi powietrze wiele razy zmienia kierunek w którym leci. Zabrudzenia są w tym czasie pochłaniane przez filtry, a droga którą pokonuje powietrze wygląda jak labirynt. Stąd nazwa filtry labiryntowe.

W celu zwiększenia ochrony stosuje się jeszcze dodatkowe filtry lub inne produkty powiązane z lepszym działaniem okapu. Może to być np. zawór wentylacyjny do okapów. Okap gastronomiczny wyposażony w taki zawór znacząco podnosi wygodę pracy personelu, a do tego umożliwia łatwe sterowanie kierunkiem nawiewu powietrza.

Filtr siatkowy

Filtry siatkowe również montuje się do okapów. Są mniej popularne niż filtry labiryntowe, ale również znajdują swoich użytkowników. Jest to towar wyłącznie według specyfikacji klienta. Daje to pewność dobrze dopasowanego filtra do okapu.

Filtry są ze stali nierdzewnej AISI 304, która zapewnia ochronę przed korozją.

Okap gastronomiczny – wykorzystanie

Okapy znajdują powszechne zastosowanie w obiektach gastronomicznych. Występują w kuchniach w różnych obiektach. W zależności od materiału z jakiego są wykonane łapacze tłuszczu, znajdują również w innych przemysłowych obiektach.

Filtry labiryntowe wykonywane z kartonu znajdują zastosowanie w lakierniach. Doskonale wyłapują cząstki farby, czym bardzo ułatwiają pracę w tak ciężkich warunkach.

Wykonanie

Łapacze tłuszczu wykorzystywane w obiektach gastronomicznych wykonuje się ze stali nierdzewnej AISI 304 lub AISI 430. Do wyboru są filtry spełniające różne standardy w zależności od przeznaczenia i miejsca w którym będą użytkowane.

Wszystkie filtry są z odpornych materiałów i gotowe do wykorzystania od razu po zamontowaniu.

Wybór odpowiedniego filtra

Zapoznanie się z poszczególnymi filtrami daje możliwość wybrania najlepszego produktu z oferty. Okap gastronomiczny i filtry stosuje się razem, dlatego ważne jest odpowiednie dobranie wymiarów. W tym celu należy poznać dane techniczne i przeczytać dokładnie parametry widniejące przy produkcie. Znając okapy i ich specyfikacje, wyszukiwanie odpowiednich produktów będzie dużo prostsze.

Profesjonalne doradztwo

Dla osób poszukujących pomocy, dopasowane oferty przedstawią nasi doradcy. Pomogą dobrać odpowiednie filtry do okapów gastronomicznych oraz sfinalizować zamówienie. Różne możliwości wysyłki, szeroka oferta oraz atrakcyjna cena sprawiają, że klienci chętnie wybierają nasze produkty. Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Base connaissance

Zobacz
nasze
katalogi

Piktogram prezentujący nowości produktowe

Nowości produktowe

Nowości to grupa produktowa w skład której wchodzą nowe komponenty oraz rozwiązania. Jest regularnie aktualizowana, ponieważ staramy się być na bieżąco z nowymi technologiami oraz obowiązującymi trendami rynkowymi.
Piktogram prezentujący systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb do urządzeń chłodniczych, takich jak lady chłodnicze, pozwalają na łatwy dostęp do produktów, jednocześnie prezentując je w doskonały sposób. Znajdują się tutaj kompletne zestawy oraz inne potrzebne elementy.
Piktogram prezentujący komponenty do komór chłodniczych

Komponenty do komór chłodniczych

W skład komponentów do komór chłodniczych wchodzą produkty umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie komory chłodniczej. Są to m.in. drzwi chłodnicze, systemy półkowe, profile, uszczelki, zawiasy, klamki oraz zawory dekompresyjne.
Piktogram prezentujący systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe to produkowane przez nas rozwiązania do urządzeń chłodniczych. W skład tej grupy wchodzą: szklane drzwi chłodnicze do regałów chłodniczych w wersji uchylnej oraz przesuwnej, Semi Vertical oraz drzwi do komór chłodniczych.
Piktogram prezentujący profile do mebli chłodniczych

Profile do mebli chłodniczych

Profile powstają w procesie ekstruzji i wykonywane są z wielu tworzyw sztucznych. Umożliwia to różne zastosowanie i przeznaczenie. W naszej ofercie posiadamy profile do eliminacji mostków cieplnych, profile drzwiowe, profile do pokryw szklanych, profile do lamp, listwy cenowe oraz inne profile i uszczelki.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli chłodniczych

Komponenty do mebli chłodniczych

W skład komponentów do mebli chłodniczych wchodzi wiele podzespołów, które są kluczowe do prawidłowego działania urządzeń chłodniczych. Skraplacze, parowniki, sprężarki – to one umożliwiają utrzymywanie niskich temperatur.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych to produkty dla sektora HoReCa, głównie do gastronomii. W skład tej grupy produktowej wchodzi m.in. armatura gastronomiczna, komory zlewowe oraz części do mebli neutralnych.
Piktogram prezentujący komponenty folder zastosowań

Komponenty folder zastosowań

Folder zastosowań prezentuje graficznie przykłady użycia naszych komponentów w urządzeniach, meblach oraz komorach. Lady chłodnicze, regały chłodnicze, automaty vendingowe, komory chłodnicze, ciągi wydawcze – to tylko niektóre przykłady zastosowań naszych komponentów.