GRZAŁKI I ELEMENTY GRZEJNE

Od 1 marca 2021 roku weszły w życie zmiany związane z klasami energetycznymi. Wszystkie elementy, które w urządzeniu końcowym odpowiadają za zużycie prądu powinny być wysoce energooszczędne. Wszystko po to, aby sprostać najnowszym wymaganiom. Dodatkowo należy pamiętać o "ekoprojektowaniu" wszystkich urządzeń, tak aby każde z nich w momencie awarii bez problemu można było naprawić. Ma to służyć wydłużeniu czasu pracy urządzeń elektrycznych, przemysłowych oraz lepszej wydajności. Grzałki są jednym z tych elementów, które mogą pomóc w obniżeniu ilości zużywanego prądu.
Przewody grzewcze, maty grzewcze oraz inne elementy grzewcze

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera i powiadomimy Cię o nowych artykułach.

Grzałki PTC

Grzałki PTC znajdują zastosowanie w celu odparowywania skroplin. Materiał z którego są wyprodukowane to wysokiej jakości stal kwasoodporna AISI-316. Produkty można zakupić osobno lub w zestawie z szeroką gamą pojemników do odparowania skroplin.

Samoregulująca

Główną zaletą grzałek PTC jest ich samoregulacja. Grzałka reguluje ilość pobieranego prądu w zależności od zapotrzebowania. Jest to inteligentne zachowanie, które pozwala na energooszczędność urządzenia chłodniczego, w którym zamontujemy grzałkę, ze strony firmy jak i klienta jest to bardzo istotna kwestia mająca na celu obniżenie kosztów za energię elektryczną.

Stal kwasoodporna AISI – 316 lub Incoloy

Ma prawie takie same właściwości fizyczne i mechaniczne jak stal AISI – 304 i zawiera podobny skład materiału. Co tak naprawdę wyróżnia stal nierdzewną AISI – 316? Podstawową różnicą jest to, że stal nierdzewna 316 zawiera kilka procent molibdenu. Dodanie molibdenu (Mo) odpowiada za poprawienie odporności na korozję w porównaniu z odpowiednikiem stali nierdzewnej 304. Jest po prostu kwasoodporna, co w konsekwencji powoduję dłuższą żywotność grzałek.

Certyfikaty i warianty

Grzałki elektryczne posiadają normę EN 60335. W zależności od napięcia zasilania, grzałki typu 230 V mają certyfikat CE. Natomiast drugi wariant czyli 110 V – certyfikat UL. Różne wartości napięcia grzałek pozwalają dostosować produkt do potrzeb danego rynku.

Maty silikonowe

Jedne z elementów grzejnych, które zazwyczaj znajdują zastosowanie w tzw. self service – ciągach wydawczych, gdzie klient sam się obsługuje. Maty silikonowe składają się z części grzejnej silikonowej z taśmą klejącą, która jest umieszczona na siatce z włókna szklanego. Materiały użyte do produkcji są bezpieczne oraz posiadają certyfikaty unijne. W ofercie są dwa warianty, mianowicie maty z termostatem lub bez. Zależnie od potrzeb możemy także spersonalizować moc i rozmiar elementu grzejnego. W związku z tym, że są to produkty samoprzylepny uzyskujemy o wiele szybszy montaż niż w przypadku tradycyjnych przemysłowych grzałek rurowych. Dodatkowo mata silikonowa jest o wiele bezpieczniejszą alternatywą od grzałek rurowych skracająca czas pracy podczas montażu.

Grzałki rurowe

Grzałki rurowe najczęściej znajdują zastosowanie w rynience ociekowej pod parownikiem. Są to miejsca gdzie nie możemy zastosować produktów typu maty silikonowe, a w tym celu dobrze się sprawdzają elementy grzejne rurkowe. AiFO wykonuje te produkty pod indywidualne wytyczne klienta. Jest możliwość dostosowania długości i mocy grzałki w zależności od potrzeb.

Przewody grzewcze

Te elementy elektryczne mogą być wyposażone w zewnętrzny oplot dający dodatkową ochronę mechaniczną i uziemienie kabla. Dostępne od ręki różne parametry mocowe od 10 do 60 W/m. Istnieje możliwość zakupu wraz z zestawem do zarabiania kabla.

AiFO Components

Jesteśmy producentem i dystrybutorem komponentów dla branży chłodniczej. W naszej ofercie posiadamy m.in grzałki i elementy grzejne. Jeśli mają Państwo jakieś pytania zapraszamy do zakładki kontakt.

Base connaissance

Zobacz
nasze
katalogi

Piktogram prezentujący nowości produktowe

Nowości produktowe

Nowości to grupa produktowa w skład której wchodzą nowe komponenty oraz rozwiązania. Jest regularnie aktualizowana, ponieważ staramy się być na bieżąco z nowymi technologiami oraz obowiązującymi trendami rynkowymi.
Piktogram prezentujący systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb do urządzeń chłodniczych, takich jak lady chłodnicze, pozwalają na łatwy dostęp do produktów, jednocześnie prezentując je w doskonały sposób. Znajdują się tutaj kompletne zestawy oraz inne potrzebne elementy.
Piktogram prezentujący komponenty do komór chłodniczych

Komponenty do komór chłodniczych

W skład komponentów do komór chłodniczych wchodzą produkty umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie komory chłodniczej. Są to m.in. drzwi chłodnicze, systemy półkowe, profile, uszczelki, zawiasy, klamki oraz zawory dekompresyjne.
Piktogram prezentujący systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe to produkowane przez nas rozwiązania do urządzeń chłodniczych. W skład tej grupy wchodzą: szklane drzwi chłodnicze do regałów chłodniczych w wersji uchylnej oraz przesuwnej, Semi Vertical oraz drzwi do komór chłodniczych.
Piktogram prezentujący profile do mebli chłodniczych

Profile do mebli chłodniczych

Profile powstają w procesie ekstruzji i wykonywane są z wielu tworzyw sztucznych. Umożliwia to różne zastosowanie i przeznaczenie. W naszej ofercie posiadamy profile do eliminacji mostków cieplnych, profile drzwiowe, profile do pokryw szklanych, profile do lamp, listwy cenowe oraz inne profile i uszczelki.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli chłodniczych

Komponenty do mebli chłodniczych

W skład komponentów do mebli chłodniczych wchodzi wiele podzespołów, które są kluczowe do prawidłowego działania urządzeń chłodniczych. Skraplacze, parowniki, sprężarki – to one umożliwiają utrzymywanie niskich temperatur.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych to produkty dla sektora HoReCa, głównie do gastronomii. W skład tej grupy produktowej wchodzi m.in. armatura gastronomiczna, komory zlewowe oraz części do mebli neutralnych.
Piktogram prezentujący komponenty folder zastosowań

Komponenty folder zastosowań

Folder zastosowań prezentuje graficznie przykłady użycia naszych komponentów w urządzeniach, meblach oraz komorach. Lady chłodnicze, regały chłodnicze, automaty vendingowe, komory chłodnicze, ciągi wydawcze – to tylko niektóre przykłady zastosowań naszych komponentów.