GRZAŁKI PTC – HURTOWNIA

Grzałka PTC (Positive Temperature Coefficient) to element grzejny, który zawiera polikrystaliczny materiał ceramiczny z dodatkiem tytanianu baru. Rolę elektrod w grzałce odgrywają przeciwległe metaliczne powłoki.
Umiejscowienie grzałki PTC w urządzeniu chłodniczym

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera i powiadomimy Cię o nowych artykułach.

Grzałka PTC

Grzałki, dzięki swojej budowie oraz właściwościom, chętnie są wykorzystywane w różnych branżach. Znajdują zastosowanie w przypadku urządzeń chłodniczych, ale też szaf sterowniczych i wielu innych urządzeń.

Grzałka PTC – zasada działania

Grzałka PTC spośród pozostałych grzałek wyróżnia się zasadą działania. Samoregulująca ceramika PTC ściśle wiąże się z panującą temperaturą. Urządzenie osiąga maksymalną moc grzewczą przy minimalnej temperaturze. Moc spada wraz ze wzrostem temperatury. Takie działanie można łatwo wytłumaczyć obserwując krzywą rezystancji PTC (zmienna rezystancja).

Wykres rezystancji PTC

Samoregulujące grzałki PTC pozwalają na oszczędności, ponieważ nie działają cały czas z pełną mocą. Takie rozwiązanie przekłada się na mniejsze zużycie energii i jednocześnie jest wysoce ekologiczne. Oprócz tego optymalne wykorzystanie mocy w każdym momencie pozwala przystosować się grzałce do każdych warunków.

Zastosowanie grzałek PTC

Grzałki PTC szeroko stosujemy np. w chłodnictwie. Znajdziemy je w takich urządzeniach jak: lady chłodnicze, witryny chłodnicze oraz szafy chłodnicze. W urządzeniach chłodniczych grzałki odpowiadają za odparowywanie wody kondensacyjnej, czyli tzw. skroplin.

Element grzejny PTC jest również w urządzeniach działających w innych branżach. Grzałki PTC stosuje się np. wewnątrz szaf sterowniczych. Utrzymują wewnątrz urządzenia odpowiednią temperaturę, dzięki czemu zapobiegają rozwojowi wilgoci.

Grzałki PTC – specyfikacja

Grzałki samoregulujące wykonywane są ze stali kwasoodpornej AISI 316. Każda grzałka posiada powłokę izolującą, która doskonale przewodzi ciepło. W urządzeniach chłodniczych w celu odparowania skroplin, potrzebny będzie jeszcze pojemnik na skropliny. Grzałki PTC odpowiadają do różnego rodzaju napięcia – 110 lub 230 V.

Pojemnik odparowania skroplin

W zestawie z grzałką PTC pozwala na odparowywanie skroplin. Ma określoną pojemność, np. 1,5l. Wykonywany jest z różnych materiałów, takich jak polipropylen oraz aluminium.

Materiał wykorzystany do produkcji pojemnika jest bardzo ważny, ponieważ dobrze dobrany pozwala na większe oszczędności, które są związane z lepszym utrzymywaniem temperatury wewnątrz pojemnika.

Dostępne są również pojemniki z wbudowaną grzałką PTC oraz termostatem. W zależności od potrzeb i wymagań do wyboru są modele o różnej mocy, które cechują się różną wydajnością.

Napięcie pracy

Grzałka PTC posiada ściśle określone napięcie pracy oraz inne parametry podane w specyfikacji dla danego modelu, jak rodzaj napięcia oraz wydajność. Napięcie pracy grzałek PTC wynosi w zależności od modelu: 110 V lub 230 V.

Wydajność

Grzałki PTC dostępne są w kilku wariantach, które różnią się od siebie posiadaną mocą. Moc ściśle wiąże się z wydajnością grzałek. Do wyboru są grzałki posiadające od 110 W do nawet 450 W, a najmocniejsza grzałka PTC może osiągać wydajność nawet 0,41 kg/h. Wybór odpowiedniego modelu pozwoli w pełni korzystać z możliwości oferowanych przez grzałki.

Wybór odpowiedniego produktu

Odpowiednio dobrany element grzejny PTC pozwala na osiąganie maksimum korzyści, przy jednoczesnych oszczędnościach. Ułatwia to dokładne określenie wymagań i typu urządzenia.

W swojej ofercie posiadamy grzałki PTC przykręcane oraz grzałki PTC wkładkowe. Poszczególne produkty różnią się od siebie sposobem montażu. Produkowane są w wielu wariantach o różnej mocy grzewczej, co pozwala dobrać odpowiedni model do naszego urządzenia.

Pomoc ekspertów

Nasi eksperci pomogą dobrać odpowiednie produkty w zakresie grzałek PTC (Positive Temperature Coefficient). Przeanalizują potrzeby i zaproponują najlepsze rozwiązania. Podadzą datę przybliżonego terminu realizacji, ogólne warunki sprzedaży, stan wysyłki oraz wszystkie inne potrzebne informacje. Skontaktuj się z nami – KONTAKT.

Nowy klient – stworzenie konta

Wraz z rozwojem naszego sklepu B2B zachęcamy wszystkich klientów, aby założyć konto Twojej firmy. Znajdziecie tam Państwo kategorie ze wszystkimi produktami, które są dostępne. Przewidywany czas realizacji zależy od stanów magazynowych, które są widoczne dla zalogowanych użytkowników. Żeby móc składać zamówienia skontaktuj się z naszymi doradcami lub zdecyduj się na stworzenie konta. Cechują nas warunki zakupów na najwyższym poziomie, a ogólne warunki sprzedaży dostępne są na naszej stronie internetowej.

Base connaissance

Zobacz
nasze
katalogi

Piktogram prezentujący nowości produktowe

Nowości produktowe

Nowości to grupa produktowa w skład której wchodzą nowe komponenty oraz rozwiązania. Jest regularnie aktualizowana, ponieważ staramy się być na bieżąco z nowymi technologiami oraz obowiązującymi trendami rynkowymi.
Piktogram prezentujący systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb do urządzeń chłodniczych, takich jak lady chłodnicze, pozwalają na łatwy dostęp do produktów, jednocześnie prezentując je w doskonały sposób. Znajdują się tutaj kompletne zestawy oraz inne potrzebne elementy.
Piktogram prezentujący komponenty do komór chłodniczych

Komponenty do komór chłodniczych

W skład komponentów do komór chłodniczych wchodzą produkty umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie komory chłodniczej. Są to m.in. drzwi chłodnicze, systemy półkowe, profile, uszczelki, zawiasy, klamki oraz zawory dekompresyjne.
Piktogram prezentujący systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe to produkowane przez nas rozwiązania do urządzeń chłodniczych. W skład tej grupy wchodzą: szklane drzwi chłodnicze do regałów chłodniczych w wersji uchylnej oraz przesuwnej, Semi Vertical oraz drzwi do komór chłodniczych.
Piktogram prezentujący profile do mebli chłodniczych

Profile do mebli chłodniczych

Profile powstają w procesie ekstruzji i wykonywane są z wielu tworzyw sztucznych. Umożliwia to różne zastosowanie i przeznaczenie. W naszej ofercie posiadamy profile do eliminacji mostków cieplnych, profile drzwiowe, profile do pokryw szklanych, profile do lamp, listwy cenowe oraz inne profile i uszczelki.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli chłodniczych

Komponenty do mebli chłodniczych

W skład komponentów do mebli chłodniczych wchodzi wiele podzespołów, które są kluczowe do prawidłowego działania urządzeń chłodniczych. Skraplacze, parowniki, sprężarki – to one umożliwiają utrzymywanie niskich temperatur.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych to produkty dla sektora HoReCa, głównie do gastronomii. W skład tej grupy produktowej wchodzi m.in. armatura gastronomiczna, komory zlewowe oraz części do mebli neutralnych.
Piktogram prezentujący komponenty folder zastosowań

Komponenty folder zastosowań

Folder zastosowań prezentuje graficznie przykłady użycia naszych komponentów w urządzeniach, meblach oraz komorach. Lady chłodnicze, regały chłodnicze, automaty vendingowe, komory chłodnicze, ciągi wydawcze – to tylko niektóre przykłady zastosowań naszych komponentów.