Gięcie drutu

AIFO zwiększając ofertę produktową, wdrożyło produkcję elementów wykonanych z drutu stalowego i nierdzewnego w technologii 2D oraz 3D. W naszej ofercie znajdują się półki, ograniczniki półek, kosze, zawieszki. Wyroby wykonane z drutu stalowego mogą być malowane proszkowo lub powlekane fluidyzacyjnie tworzywem, zabezpieczając je antykorozyjnie i nadając im odpowiednią trwałość. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego parku maszyn, jak giętarki i zgrzewarki CNC, realizujemy zarówno standardowe produkty, jak i indywidualne rozwiązania wg dokumentacji odbiorcy.

Półki druciane

Półki druciane

Półki druciane zapewniają swobodny przepływ powietrza i świetną prezentację produktów. Mogą być wykorzystywane zarówno w urządzeniach chłodniczych, jak i grzewczych.

Kosze druciane

Kosze druciane

Kosze druciane przeznaczone do łatwego przechowywania produktów różnego typu, mogą być stosowane jako wyposażenie sklepów, magazynów i innych obiektów.

Osłony wentylatorów

Osłony wentylatorów

Osłony wentylatorów to niezbędny element zabezpieczający śmigło wentylatora. Posiadamy szeroką gamę różnorodnych modeli osłon w wielu różnych średnicach.

Przegrody sklepowe

Przegrody sklepowe

Przegrody sklepowe ułatwiają prawidłową ekspozycję i prezentację produktów w sklepach, jednocześnie zapewniając łatwość utrzymania porządku.

Baza produktów

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty gięcia drutu CNC. Produkcja elementów o skomplikowanych kształtach oraz indywidualnych projektów daje możliwość skorzystania z usługi gięcia drutu wielu różnym klientom.

Gięcie drutu - prace badawczo-rozwojowe

Nasz dział badawczo-rozwojowy stale udoskonala druciane produkty, udoskonalając proces gięcia oraz kształty danych komponentów.

Ciągle poszerzamy również nasz asortyment produktów z drutu, chcąc umożliwić wszystkim naszym partnerom możliwość znalezienia interesującego ich produktu.

Proces produkcyjny

Projekt gięcia drutu CNC

Projekt gięcia drutu
Początkowy etap gięcia drutu CNC to projekt elementu drucianego wykonany przez klienta lub stworzony przez naszych inżynierów. Jesteśmy w stanie wykonać nawet przestrzenny element (gięcie drutu CNC 2D/3D). Do tego potrzebny jest jedynie schemat, bądź zarys.

Konsultacja

Następuje konsultacja z naszymi ekspertami, którzy pomagają zrealizować indywidualne projekty. Dobierany jest drut o odpowiedniej średnicy i uzgadniane są wszystkie szczegóły.

Gięcie drutu CNC

Gięcie drutu na maszynie CNC
Finalnie następuje etap gięcia drutu, który wykonywany jest przez maszyny CNC – giętarki. Polega na plastycznym odkształcaniu drutu poprzez jego wyginanie. Jest to proces automatyczny, dlatego jesteśmy w stanie wykonać duże liczby elementów w krótkim czasie. Gotowy produkt wykonany z drutu jest gotowy zaledwie w kilka dni.

Proces odtrawiania

Proces odtrawiania
Etap w którym następuje usunięcie substancji niemetalicznych z powierzchni. W ten sposób pozbywamy się rdzy, zgorzeliny oraz innych produktów korozji. Produkt oczyszczony w ten sposób może zostać poddany malowaniu i zabezpieczeniu powierzchni.

Fluidyzacja

Proces fluidyzacji
Malowanie fluidyzacyjne określane jest również jako pokrywanie polietylenem i jest alternatywą dla malowania proszkowego. Ten rodzaj zabezpieczenia powierzchni pozwala zwiększyć odporność na zarysowania oraz czynniki zewnętrzne i skutecznie zabezpiecza produkt przed korozją.

Wygrzewanie w piecu

Elementy druciane, po nałożeniu powłoki polietylenowej, wygrzewane w piecu
Po nałożeniu powłoki polietylenowej, w celu równomiernego rozprowadzenia farby po całej powierzchni, stosuje się wygrzewanie w piecu. Już kilkuminutowa obecność elementu w wysokiej temperaturze pozwala uzyskać równomiernie rozprowadzoną powłokę na całym elemencie.

Gotowy produkt

Gotowy produkt wykonany z drutu
Po przejściu wszystkich etapów otrzymujemy produkt gotowy do kontaktu z żywnością – element druciany powlekany metodą fluidyzacji. Produkujemy również elementy bez powlekania, które wykonywane są ze stali nierdzewnej AISI 304 oraz stali nierdzewnej sprężynowej.

Podsumowanie procesu produkcyjnego

Gięcie drutu to proces, który polega na plastycznym odkształcaniu drutu za pomocą specjalistycznego urządzenia. Umożliwiają to maszyny CNC, a dokładniej w tym przypadku są to giętarki. Gniemy drut również na indywidualne projekty, dostarczając klientom elementy znajdujące zastosowanie w wielu różnych branżach.

Park maszynowy

Nowoczesne maszyny CNC

Posiadamy nowoczesne maszyny CNC pozwalające na szybką i kompleksową produkcję elementów drucianych o różnej średnicy. Praca na maszynach sterowanych CNC sprawia, że wszystkie wyprodukowane elementy cechuje wysoka jakość. Proces gięcia posiada wysoką powtarzalność i dużą wydajność produkcji.

Giętarka pozwala na wykonywanie elementów w trójwymiarowych kształtach. Jest to możliwe do osiągnięcia, dzięki gięciu drutu w trzech płaszczyznach. Ponadto maszyny CNC dają możliwość prostowania drutu.

Różne rodzaje gięcia

Gięcie drutu 3D oraz 2D.

Precyzja gięcia

Automatyczny i precyzyjny proces produkcyjny.

Prostowanie

Możliwość prostowania drutu.

Różne średnice

Gięcie drutu o różnej średnicy.

Realizacja projektów własnych

Gięcie drutu według dostarczonej specyfikacji.

Korzyści

Przestrzenne elementy

gięcie drutu 3D pozwala na wyginanie drutu w wielu płaszczyznach, co stwarza możliwości produkcyjne elementów o skomplikowanym kształcie.

Wydajność i powtarzalność

giętarka umożliwia powtarzalną i wydajną produkcję elementów drucianych według specyfikacji klienta.

Koszty pracy ograniczone do minimum

produkcja wykonywana jest w sposób automatyczny. Ten proces pozwala na odciążenie pracowników i oszczędności finansowe.