KOMPONENTY CHŁODNICZE DO KONSTRUKCJI LODÓWKOMATÓW i COOLMATÓW

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na rynku kurierskim i e-commerce na komponenty chłodnicze, warto przypomnieć, że AiFO GROUP posiada w swojej bogatej ofercie komponenty do produkcji lodówkomatów i coolmatów. Maszyny te coraz częściej pojawiają się w miastach w Polsce.
Szczelne drzwi do lodówkomatu

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera i powiadomimy Cię o nowych artykułach.

Gdzie rozmieszczone są lodówkomaty?

Bardzo szybko w Warszawie pojawiło się ponad 50 lodówkomatów. Także stolica Małopolski może pochwalić się tymi urządzeniami w przestrzeni miejskiej. Warszawa i Kraków to nie jedyne miasta, gdzie są lodówkomaty i można liczyć, że wkrótce będzie to jedna z ważniejszych usług dostępnych także wśród wielu sklepów handlowych.


AiFO – hurtownia z komponentami do konstrukcji lodówkomatów

Kompleksowa oferta AiFO zawiera wszystkie niezbędne podzespoły, by konstruować dowolne urządzenia i meble chłodnicze w tym także lodówkomat. Oferta AiFO skierowana jest bowiem także do producentów urządzeń takich jak lodówkomaty i coolmaty, które powoli wchodzą do masowej produkcji i niebawem mogą zrewolucjonizować sprzedaż online czy usługi kurierskie, co sprawi, że zakupy będą jeszcze prostsze, a produkty zawsze świeże.

Konstruktor może skorzystać z komponentów AiFO dostępnych w standardowej ofercie, które są dostępne od ręki w dużych ilościach, a także skontaktować się z doradcą technicznym, by odpowiednio dopasować podzespoły pod projektowany lodówkomat. Szereg informacji można uzyskać bezpośrednio kontaktując się z obsługą klienta. Bardziej specjalistyczne ekspertyzy i informacje techniczne można uzyskać na miejscu w siedzibie firmy w Bochni czy w Krakowie lub bezpośrednio kontaktując się z doradcą technicznym.

Komponenty do lodówkomatów - drzwi izolowane, monobloki oraz stopki regulowaneCzym różni się lodówkomat od paczkomatu?

Lodówkomat różni się od popularnych paczkomatów przede wszystkim tym, że mogą w nim być przechowywane produkty wymagające odpowiednich warunków, np.

-produkty świeże,
-warzywa i owoce,
-mrożonki,
-nabiał,
-kosmetyki,
-torty,
-ciasta,
-inne artykuły spożywcze.Czy lodówkomaty podbiją rynek?

Lodówkomat umożliwia odbiór zamówionych produktów w trzech strefach temperatur (temperatura stała, chłodzenie i mrożenie). Klient może odbierać towar w dogodnym dla siebie terminie, bo podobnie jak paczkomat jest czynny 24 h/ 7 dni w tygodniu w wielu miejscach w Polsce. Łatwość i bliskość odbioru to największe zalety tego typu usług.Projektowanie lodówkomatów

Każdy lodówkomat jest inny, bo każdy projekt jest inny. Chodzi o to, by jak najlepiej dopasować się do przestrzeni sieci centrów handlowych, sklepów. Kompleksowa oferta AiFO GROUP daje możliwość zaprojektowania lodówkomatu bądź coolmatu według specyfikacji klienta. Jednym z komponentów, które mogą być wykorzystywane przez konstruktorów są monobloki, które charakteryzują się szybką instalacją, posiadają gotowe okablowanie elektryczne, a także wbudowany parownik dzięki czemu nie zabierają miejsca w komorze chłodniczej.

Ogromną zaletą monobloków jest także samoczynne odparowanie kondensacji oraz ujednolicony rozmiar urządzeń, co wyjątkowo dobrze sprawdza się, gdy projektujemy lodówkomat.

Monobloki w znacznym stopniu zmniejszają koszty instalacji, eksploatacji i koszty posprzedażowe. Warte podkreślenia jest, że konstrukcja monobloków wykonana przy użyciu najnowocześniejszych materiałów bezpiecznych dla żywności, charakteryzuje się wysoką wydajnością chłodniczą, w tym wykorzystywane są ekologiczne gazy chłodnicze, wentylacja wymuszona i klasa klimatyczna 5 (zgodnie z UNI EN 16825).Lodówkomaty to „wyspecjalizowane” paczkomaty

Paczkomaty nie nadają się dla niektórych produktów takich jak, np. mrożonki czy warzywa.
W tym celu trzeba było stworzyć „wyspecjalizowane” paczkomaty, które poza funkcją nadawania i odbioru paczek, będą wykorzystywane także w innych celach.

Paczkomaty są na tyle popularne, że znajdziemy na ich temat szereg informacji. W większych miastach Polski, takich jak Kraków czy Warszawa są one widoczne w przestrzeni publicznej od lat. Teraz czas na lodówkomaty!Firmy produkujące lodówkomaty

Nie jest zaskoczeniem dla całej branży, że firmy zajmujące się produkcją urządzeń chłodniczych poszerzają swoją ofertę. Szukanie nowych partnerów biznesowych w celach poszerzania oferty zauważa się w branży chłodniczej od lat. W tym celu wielu konstruktorów prowadzi ożywione dyskusje na forach internetowych i social-mediach.

AiFO angażuje się w udostępnianie najlepszych rozwiązań i szuka partnerów, z którymi może nawiązać współpracę.Komponenty niezbędne do produkcji lodówkomatów

Czego nie może zabraknąć w przypadku lodówkomatu, to drzwi izolowane. AiFO oferuje drzwi o dowolnym rozmiarze, które można dopasować wedle indywidualnych potrzeb projektanta. Uzupełnieniem są uszczelki magnetyczne, zawiasy samodomykające, klamki oraz zamki, w tym elektrozaczepy.

Nie można zapominać, że w ofercie AiFO jest także bogaty wybór wysokiej jakości profili do eliminacji mostków cieplnych. Odpowiadają one za zatrzymywanie emisji promieniowania cieplnego, przez co urządzenia chłodnicze są mniej eksploatowane, a wewnątrz urządzenia utrzymywana jest stała temperatura. Informacje dotyczące produktów AiFO znajdziesz bezpośrednio na stronie internetowej lub kontaktując się bezpośrednio z naszym specjalistą.

Wybór różnych komponentów przydatnych do konstruowania lodówkomatów znajdą Państwo w linkach poniżej (kliknij w wybrany komponent):

  • Monobloki
  • Drzwi uchylne
  • Profile do eliminacji mostków cieplnych
  • Zawiasy samodomykajace
  • Zamki
  • Grzałki i elementy grzejne
  • Nogi regulowane
  • Uszczelki magnetyczne
  • Akcesoria chłodnicze
  • Klamki i uchwyty


Wygląda na to, że lodówkomaty będą przyszłością chłodnictwa i na stałe zagoszczą w przestrzeni publicznej.

AiFO – hurtownia, gdzie znajdziesz wiele produktów niezbędnych do konstrukcji lodówkomatów w jednym miejscu!

Wszystko czego szukasz do konstruowania maszyn takich jak lodówkomaty znajdziesz w AiFO. Komponenty jakie można użyć do produkcji lodówkomatów dostępne są online na stronie internetowej.

Base connaissance

Zobacz
nasze
katalogi

Piktogram prezentujący nowości produktowe

Nowości produktowe

Nowości to grupa produktowa w skład której wchodzą nowe komponenty oraz rozwiązania. Jest regularnie aktualizowana, ponieważ staramy się być na bieżąco z nowymi technologiami oraz obowiązującymi trendami rynkowymi.
Piktogram prezentujący systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb do urządzeń chłodniczych, takich jak lady chłodnicze, pozwalają na łatwy dostęp do produktów, jednocześnie prezentując je w doskonały sposób. Znajdują się tutaj kompletne zestawy oraz inne potrzebne elementy.
Piktogram prezentujący komponenty do komór chłodniczych

Komponenty do komór chłodniczych

W skład komponentów do komór chłodniczych wchodzą produkty umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie komory chłodniczej. Są to m.in. drzwi chłodnicze, systemy półkowe, profile, uszczelki, zawiasy, klamki oraz zawory dekompresyjne.
Piktogram prezentujący systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe to produkowane przez nas rozwiązania do urządzeń chłodniczych. W skład tej grupy wchodzą: szklane drzwi chłodnicze do regałów chłodniczych w wersji uchylnej oraz przesuwnej, Semi Vertical oraz drzwi do komór chłodniczych.
Piktogram prezentujący profile do mebli chłodniczych

Profile do mebli chłodniczych

Profile powstają w procesie ekstruzji i wykonywane są z wielu tworzyw sztucznych. Umożliwia to różne zastosowanie i przeznaczenie. W naszej ofercie posiadamy profile do eliminacji mostków cieplnych, profile drzwiowe, profile do pokryw szklanych, profile do lamp, listwy cenowe oraz inne profile i uszczelki.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli chłodniczych

Komponenty do mebli chłodniczych

W skład komponentów do mebli chłodniczych wchodzi wiele podzespołów, które są kluczowe do prawidłowego działania urządzeń chłodniczych. Skraplacze, parowniki, sprężarki – to one umożliwiają utrzymywanie niskich temperatur.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych to produkty dla sektora HoReCa, głównie do gastronomii. W skład tej grupy produktowej wchodzi m.in. armatura gastronomiczna, komory zlewowe oraz części do mebli neutralnych.
Piktogram prezentujący komponenty folder zastosowań

Komponenty folder zastosowań

Folder zastosowań prezentuje graficznie przykłady użycia naszych komponentów w urządzeniach, meblach oraz komorach. Lady chłodnicze, regały chłodnicze, automaty vendingowe, komory chłodnicze, ciągi wydawcze – to tylko niektóre przykłady zastosowań naszych komponentów.