MATY GRZEWCZE – DOSTAWCA

Maty grzewcze służą do ogrzewania powierzchni i mają szerokie zastosowanie. Wyróżnić możemy maty grzewcze stosowane jako ogrzewanie podłogowe oraz silikonowe maty grzejne, które znalazły zastosowanie do ogrzewania powierzchni w gastronomicznych ciągach wydawczych.
Silikonowe maty grzewcze do ogrzewania bemarów

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera i powiadomimy Cię o nowych artykułach.

Silikonowe maty grzewcze

Maty grzejne – budowa

Silikonowa mata grzejna składa się z grzałki pokrytej wysokiej jakości materiałem silikonowym odpornym na wilgoć. Wykorzystanie do produkcji maty grzewczej – warstwy odpornego na wilgoć silikonu – nadaje jej elastyczność.

Jedna strona maty jest samoprzylepna, dzięki czemu łatwo dopasować produkt do powierzchni np. pojemnika bemarowego. Przyklejenie maty zapewnia idealne przyleganie do powierzchni i bardzo dobre oddawanie ciepła.

Silikonowe maty grzewcze zasilane są energią elektryczną. Produkty te dzięki swojej elastyczności efektywnie oddają ciepło do gładkich powierzchni.

Silikonowa mata grzejna – napięcie

W przypadku tego rodzaju produktów stosuje się standardowe napięcie wynoszące 230 v. Sprawia to, że silikonowe maty grzewcze można łatwo zamontować w każdym miejscu.

Silikonowa mata grzewcza – montaż

Montaż maty grzewczej jest łatwy w aplikacji. Maty grzewcze dostępne są w wersji z klejem co ułatwia montaż maty do bemaru. Standardowe rozmiary komory bemarowej to np. GN 2/1, GN 1/1, GN 1/2, itp., do których należy dobrać odpowiednie maty grzejne. Istnieje również możliwość wykonania silikonowych mat grzewczych pod wymiary niestandardowe.

GN – co to znaczy?

GN, czyli Gastro Norm, to oznaczenie standardowych rozmiarów pojemników i komór stosowanych w gastronomii. Dla przykładu rozmiar GN 1/1 ma wymiary 530 × 325 mm.

Mata grzewcza jest łatwa w dopasowaniu do pojemnika bemarowego, niezależnie od tego jaki posiada kształt. Nawet zaokrąglone boki bemarów nie przeszkadzają w montażu ze względu na dużą elastyczność produktów, jaką cechują się silikonowe maty grzewcze.

Maty silikonowe – zastosowanie

Silikonowa mata grzejna jest stosowana głównie w gastronomicznych ciągach wydawczych. Stosowanie mat grzewczych pozwala, aby produkty przechowywane wewnątrz bemarów były cały czas ciepłe. Właśnie za to odpowiadają maty grzewcze, których zadaniem jest ciągłe podgrzewanie i utrzymywanie określonej temperatury. W zależności od modelu, maty posiadają różną moc grzewczą. Maksymalna temperatura pracy jest ściśle powiązana z materiałami wykorzystanymi do produkcji maty.

Dostępne są modele bez termostatu oraz z termostatem. Wbudowany termostat pozwala na łatwe kontrolowanie temperatury, bez konieczności instalacji systemów pomiarowych. W zależności od podgrzewanych potraw i wymagań, można dobrać maty grzewcze posiadające odpowiednią moc.

Maty grzewcze stosujemy również jako ogrzewacze do innych urządzeń. Możja je stosować np. jako ogrzewacz beczkowy. Samoprzylepna powierzchnia maty sprawia, że aplikacja może być realizowana na produktach o gładkich powierzchniach. Przewodzenie ciepła będzie nadal stało na wysokim poziomie.

Silikonowa mata – wersja z otworem

Mata grzewcza z otworem pod odpływ daje możliwość zwiększenia powierzchni grzewczej dla bardziej wymagających odbiorców. Do produkcji maty stosowany jest silikon, dzięki temu grzałki są dobrze odizolowane. Dzięki temu temperatura jest wyższa i cała mata grzewcza działa bardzo efektywnie.

Maty grzewcze – ogrzewanie podłogowe

Maty grzejne stosuje się też w budownictwie. Różnią się rozmiarem, budową oraz materiałem. Matę grzewczą często stosuje się jako ogrzewanie podłogowe (podobne zastosowanie znajdują przewody grzejne). Są to np. maty grzewcze z włókna szklanego. Przewód ma izolację z PCV o wysokiej wytrzymałości temperaturowej.

Dodatkowym stosowanym wyposażeniem są: sterownik ogrzewania podłogowego oraz panel do sterownika ogrzewania podłogowego. Pozwalają one w łatwy sposób monitorować i kontrolować temperaturę. Pomiar i łatwa zmiana temperatury oraz dopasowanie jej do panujących warunków to duża wygoda, dlatego warto instalować czujnik podłogowy.

Plusy ogrzewania podłogowego

Dużą zaletą ogrzewania podłogowego jest jego efektywność, pozwalająca na używanie tego rozwiązania jako samodzielne i podstawowe ogrzewanie, bez konieczności stosowania dodatkowego ogrzewania w pomieszczeniach. Ogrzewanie podłogowe może być kompatybilne z każdym rodzajem podłogi. Istnieją nawet specjalne maty grzejne przeznaczone pod panele podłogowe oraz płytki.

Łatwa regulacja i dostosowanie temperatury z czujnikiem podłogowym pozwala zaprogramować czasowy program ogrzewania, który przekłada się na komfort i zadowolenie użytkowników oraz optymalizację kosztów użytkowania.

Odpowiednio zaizoluj podłogę

Ważnym elementem działania ogrzewania podłogowego jest izolacja. Należy zadbać o właściwą izolację, aby ciepło nie wydostawało się z pomieszczenia np. do gruntu. Brak izolacji lub źle zaizolowana podłoga wiąże się ze stratami cieplnymi, co jednocześnie przełoży się na zwiększone koszty użytkowania. Z kolei dobra izolacja przekłada się na łatwiejsze utrzymanie optymalnej temperatury w łazience, pokoju i każdym innym pomieszczeniu, gdzie zamontowane jest ogrzewanie podłogowe.

Kontakt z doradcami

Oferujemy maty grzewcze produkowane z najwyższej jakości materiałów. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra ekspertów z chęcią odpowie na wszystkie Państwa pytania.

Zamówienie produktów w AiFO to gwarancja zakupu produktów wysokiej jakości, dostępności z magazynu oraz sprawnej i szybkiej wysyłki. Szeroki asortyment elementów grzewczych oraz konkurencyjna cena sprawia, że jesteśmy atrakcyjnym dostawcą.

Base connaissance

Zobacz
nasze
katalogi

Piktogram prezentujący nowości produktowe

Nowości produktowe

Nowości to grupa produktowa w skład której wchodzą nowe komponenty oraz rozwiązania. Jest regularnie aktualizowana, ponieważ staramy się być na bieżąco z nowymi technologiami oraz obowiązującymi trendami rynkowymi.
Piktogram prezentujący systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb do urządzeń chłodniczych, takich jak lady chłodnicze, pozwalają na łatwy dostęp do produktów, jednocześnie prezentując je w doskonały sposób. Znajdują się tutaj kompletne zestawy oraz inne potrzebne elementy.
Piktogram prezentujący komponenty do komór chłodniczych

Komponenty do komór chłodniczych

W skład komponentów do komór chłodniczych wchodzą produkty umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie komory chłodniczej. Są to m.in. drzwi chłodnicze, systemy półkowe, profile, uszczelki, zawiasy, klamki oraz zawory dekompresyjne.
Piktogram prezentujący systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe to produkowane przez nas rozwiązania do urządzeń chłodniczych. W skład tej grupy wchodzą: szklane drzwi chłodnicze do regałów chłodniczych w wersji uchylnej oraz przesuwnej, Semi Vertical oraz drzwi do komór chłodniczych.
Piktogram prezentujący profile do mebli chłodniczych

Profile do mebli chłodniczych

Profile powstają w procesie ekstruzji i wykonywane są z wielu tworzyw sztucznych. Umożliwia to różne zastosowanie i przeznaczenie. W naszej ofercie posiadamy profile do eliminacji mostków cieplnych, profile drzwiowe, profile do pokryw szklanych, profile do lamp, listwy cenowe oraz inne profile i uszczelki.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli chłodniczych

Komponenty do mebli chłodniczych

W skład komponentów do mebli chłodniczych wchodzi wiele podzespołów, które są kluczowe do prawidłowego działania urządzeń chłodniczych. Skraplacze, parowniki, sprężarki – to one umożliwiają utrzymywanie niskich temperatur.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych to produkty dla sektora HoReCa, głównie do gastronomii. W skład tej grupy produktowej wchodzi m.in. armatura gastronomiczna, komory zlewowe oraz części do mebli neutralnych.
Piktogram prezentujący komponenty folder zastosowań

Komponenty folder zastosowań

Folder zastosowań prezentuje graficznie przykłady użycia naszych komponentów w urządzeniach, meblach oraz komorach. Lady chłodnicze, regały chłodnicze, automaty vendingowe, komory chłodnicze, ciągi wydawcze – to tylko niektóre przykłady zastosowań naszych komponentów.