0

MASZYNA VENDINGOWA - PRODUCENT KOMPONENTÓW

Maszyny vendingowe (automaty vendingowe) to automaty sprzedające, przeznaczone do wydawania produktów, takich jak ciepłe i zimne napoje oraz różnego rodzaju przekąski. Asortyment automatu vendingowego jest uzależniony od rodzaju urządzenia oraz indywidualnych potrzeb klientów.

Maszyna vendingowa - rodzaje

Automaty vendingowe to urządzenia samoobsługowe, które zapewniają kompleksową obsługę klienta na każdym etapie. Nowoczesne automaty są ekonomiczne, rzadko się psują oraz obsługują wiele różnych form płatności spełniając oczekiwania każdego użytkownika. Wyróżnić możemy automaty vendingowe przeznaczone do zimnych produktów, automaty z przekąskami oraz maszyny do gorących napojów (kawy, herbaty, gorącej czekolady).

Automaty vendingowe do zimnych produktów

Automat vendingowy przeznaczony do zimnych produktów musi utrzymywać odpowiednio zaprogramowaną niską temperaturę wewnątrz komory, co pozwala utrzymać świeżość oraz właściwą temperaturę eksponowanych produktów, takich jak:

 • sałatki,

 • kanapki,

 • lody,

 • zimne napoje.

Automat vendingowy wymaga regularnego uzupełniania w produkty przez obsługę, ale można ograniczyć do minimum procesy związane z funkcjonowaniem urządzenia, takie jak odszranianie układu chłodniczego i odprowadzanie skroplin z maszyn.

Nowoczesne automaty vendingowe posiadają czytelne i duże wyświetlacze, które pozwalają w łatwy sposób wybrać klientom interesujące produkty oraz zapłacić w dogodny dla siebie sposób. Automaty vendingowe cechuje duża możliwość adaptacji do poszczególnych produktów oraz rozwiązań, np. zintegrowanie z informatycznymi systemami klienta, co pozwala na bieżąco monitorować poziom asortymentu.

Gdzie stosowane są maszyny vendingowe

Automaty sprzedające znajdują zastosowanie w wielu miejscach. Spotykane są na każdym dworcu, uczelniach, szkołach, zakładach pracy oraz innych miejscach, gdzie przebywa dużo ludzi. Postęp technologiczny sprawia, że automaty vendingowe są coraz bardziej zaawansowane i oferują więcej możliwości. Czasy w których automaty wykorzystywane były wyłącznie do sprzedaży przekąsek oraz puszek z napojami dawno minęły. Aktualnie są w nich sprzedawane nawet produkty codziennego użytku. Wiele firm stosuje automaty BHP stojące np. w magazynie czy na produkcji i wydające asortyment BHP: maseczki, rękawiczki, przyrządy i narzędzia, to coraz częstsze rozwiązanie dla pracowników. Również automaty sprzedające obiady zyskują coraz większą popularność.

Automaty są stosowane na szeroką skalę w szczególności w Japonii, gdzie określane są jako maszyny do wszystkiego, ponieważ znaleźć tam można automaty vendingowe z różnymi niepospolitymi towarami.

Doradztwo i wybór odpowiednich komponentów

Wieloletnie doświadczenie naszych pracowników w branży chłodniczej przekłada się na naszą doskonałą znajomość tego rynku. Oferujemy komponenty do automatów vendingowych, które są zgodne ze wszystkimi normami oraz wysoce efektywne w trakcie działania. Oprócz komponentów głównych, takich jak:

 • monobloki,

 • skraplacze,

 • sprężarki,

 • grzałki,

 • wentylatory osiowe,

 • pojemniki odparowania skroplin oraz grzałki PTC,

 • drzwi uchylne,

 • profile i uszczelki,

  mamy w ofercie również wiele części zamiennych, które znajdą zastosowanie w maszynach vendingowych jak np. zawiasy samodomykające, nogi regulowane i wiele innych.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy pomogą dobrać odpowiednie rozwiązania i komponenty do maszyn vendingowych.

6000+ produktów

Ilość produktów

+3 000 000 zamówień

Ilość zrealizowanych zamówień

45+ krajów

kraje sprzedaży

14 lat

Doświadczenia na rynku