0

GRZAŁKI I ELEMENTY GRZEJNE

Od 1 marca 2021 roku weszły w życie zmiany związane z klasami energetycznymi. Wszystkie elementy, które w urządzeniu końcowym odpowiadają za zużycie prądu powinny być wysoce energooszczędne. Wszystko po to, aby sprostać najnowszym wymaganiom. Dodatkowo należy pamiętać o "ekoprojektowaniu" wszystkich urządzeń, tak aby każde z nich w momencie awarii bez problemu można było naprawić. Ma to służyć wydłużeniu czasu pracy urządzeń elektrycznych, przemysłowych oraz lepszej wydajności. Grzałki są jednym z tych elementów, które mogą pomóc w obniżeniu ilości zużywanego prądu.

Grzałki PTC

Grzałki PTC znajdują zastosowanie w celu odparowywania skroplin. Materiał z którego są wyprodukowane to wysokiej jakości stal kwasoodporna AISI-316, a produkty można zakupić osobno lub w zestawie z szeroką gamą pojemników do odparowania skroplin.

Samoregulująca

Główną zaletą grzałek PTC jest ich samoregulacja. Grzałka reguluje ilość pobieranego prądu w zależności od zapotrzebowania. Jest to inteligentne zachowanie, które pozwala na energooszczędność urządzenia chłodniczego, w którym zamontujemy grzałkę, ze strony firmy jak i klienta jest to bardzo istotna kwestia mająca na celu obniżenie kosztów za energię elektryczną.

Stal kwasoodporna AISI - 316 lub Incoloy

Ma prawie takie same właściwości fizyczne i mechaniczne jak stal AISI - 304 i zawiera podobny skład materiału. Co tak naprawdę wyróżnia stal nierdzewną AISI - 316? Podstawową różnicą jest to, że stal nierdzewna 316 zawiera kilka procent molibdenu. Dodanie molibdenu (Mo) odpowiada za poprawienie odporności na korozję w porównaniu z odpowiednikiem stali nierdzewnej 304. Jest po prostu kwasoodporna, co w konsekwencji powoduję dłuższą żywotność grzałek.

Certyfikaty i warianty

Grzałki elektryczne posiadają normę EN 60335. W zależności od napięcia zasilania, grzałki typu 230 V mają certyfikat CE. Natomiast drugi wariant czyli 110 V - certyfikat UL. Różne wartości napięcia grzałek pozwalają dostosować produkt do potrzeb danego rynku.

Maty silikonowe

Jedne z elementów grzejnych, które zazwyczaj znajdują zastosowanie w tzw. self service - ciągach wydawczych, gdzie klient sam się obsługuje. Maty silikonowe składają się z części grzejnej silikonowej z taśmą klejącą, która jest umieszczona na siatce z włókna szklanego. Materiały użyte do produkcji są bezpieczne oraz posiadają certyfikaty unijne. W ofercie są dwa warianty, mianowicie maty z termostatem lub bez. W zależności od potrzeb możemy także spersonalizować moc i rozmiar elementu grzejnego. W związku z tym, że są to produkty samoprzylepny uzyskujemy o wiele szybszy montaż niż w przypadku tradycyjnych przemysłowych grzałek rurowych. Dodatkowo mata silikonowa jest o wiele bezpieczniejszą alternatywą od grzałek rurowych skracająca czas pracy podczas montażu.

Grzałki rurowe

Grzałki rurowe najczęściej znajdują zastosowanie w rynience ociekowej pod parownikiem. Są to miejsca gdzie nie możemy zastosować produktów typu maty silikonowe, a w tym celu dobrze się sprawdzają elementy grzejne rurkowe. AiFO wykonuje te produkty pod indywidualne wytyczne klienta. Jest możliwość dostosowania długości i mocy grzałki w zależności od potrzeb.

Przewody grzewcze

Te elementy elektryczne mogą być wyposażone w zewnętrzny oplot dający dodatkową ochronę mechaniczną i uziemienie kabla. Dostępne od ręki różne parametry mocowe od 10 do 60 W/m. Istnieje możliwość zakupu wraz z zestawem do zarabiania kabla.

Więcej informacji dostępne tutaj AiFO - elementy grzejne

AiFO Components

Jesteśmy producentem i dystrybutorem komponentów dla branży chłodniczej. W naszej ofercie posiadamy m.in elementy grzejne. Jeśli mają Państwo jakieś pytania zapraszamy do zakładki KONTAKT

6000+ produktów

Ilość produktów

+3 000 000 zamówień

Ilość zrealizowanych zamówień

45+ krajów

kraje sprzedaży

14 lat

Doświadczenia na rynku