0

[GRZAŁKI PTC]

Grzałka PTC (z ang. Positive Temperature Coefficient) to komponent będący elementem grzejnym zawierający polikrystaliczny materiał ceramiczny z tytanianem baru. Rolę elektrod pełnią przeciwlegle ułożone metaliczne powłoki. Grzałka PTC obudowana jest w powłokę izolującą, która przewodzi ciepło.
Zasada działania grzałek PTC jest prosta i dzięki temu można je wykorzystywać w różnych rodzajach ogrzewania wykorzystywanym także w chłodnictwie (bez konieczności wykorzystywania regulatorów i ograniczników temperaturowych).
Grzałka PTC jest najczęściej stosowana w przemyśle chłodniczym, w celu odparowania wody kondensacyjnej wytwarzanej przez urządzenia takie jak lady chłodnicze, szafy chłodnicze, witryny chłodnicze itd. Cechą szczególną tej nagrzewnicy jest samoregulująca ceramika PTC. Komponent zainstalowany wewnątrz wkładu, który rozwija swoją moc w zależności od temperatury, wytwarzając maksymalną moc w najniższej temperaturze i stopniowo zmniejszając swoją emisję wraz ze wzrostem temperatury. Grzałki PTC charakteryzują się korzystnym przebiegiem krzywej rezystencji, a zjawisko samoregulacji pozwala ograniczyć koszty zużycia energii i zapewnia optymalne wykorzystanie mocy.
W ofercie AiFO Components znajdują się grzałki PTC i inne elementy grzejne. Grzałka PTC jest dostępna osobno lub w komplecie z pojemnikami odparowania skroplin, które mają na celu zbieranie wody kondensacyjnej.
Więcej o grzałkach PTC: https://bit.ly/33SFiZW
Poznaj nasze komponenty: www.aifo.pl
4636+ produktów

Ilość produktów

+1 000 000 zamówień

Ilość zrealizowanych zamówień

45+ krajów

kraje sprzedaży

12 lat

Doświadczenia na rynku