RYNIENKA OCIEKOWA I POJEMNIK ODPAROWANIA SKROPLIN

Pojemnik odparowania skroplin zamontowany w urządzeniu chłodniczym

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera i powiadomimy Cię o nowych artykułach.

System odparowania skroplin jest bardzo ważnym układem w urządzeniu chłodniczym, zwracając uwagę na to, że skropliny mogą doprowadzić do uszkodzenia urządzenia. Pojemnik odparowania skroplin musi mieć odpowiednie wymiary, aby odparować gromadzącą się ilość wody, która jest skutkiem działania urządzenia chłodniczego. Dodatkowo wszystkie elementy muszą być kompaktowe i dopasowane do dostępnego miejsca przeznaczonego na cały system.

Pojemniki odparowania skroplin

Opis produktów

W naszej ofercie są dostępne duże ilości zarówno pojemników, jak i rynienek ociekowych. Dzięki temu masz możliwość wyboru i zastanowienia się: jaki model odpowiada twoim oczekiwaniom i jaki będzie dopasowany do urządzenia. Dodatkowo możemy wykonać pojemniki odparowania skroplin według indywidualnych wymiarów.

Możliwość montażu:

  • jednej grzałki PTC
  • dwóch grzałek PTC

Grzałka samoregulująca PTC do odparowywania skroplin

Grzałki PTC wydzielają tyle ciepła, ile jest im potrzebne na danym poziomie ilości nagromadzonych skroplin w pojemniku. Dwie grzałki dodatkowo są zastosowane na dwóch innych poziomach. W zależności od ilości wody grzałki zaczynają działać najpierw na jednym poziomie, potem na drugim. Oznacza to, że dzięki funkcji samoregulacji podczas pracy zużywają mniej prądu.

Rynienki ociekowe

Tace ociekowe znajdują zastosowanie pod parownikiem. Rynienka ociekowa zbiera skropliny i umożliwia im trafienie do pojemnika odparowania skroplin. Ważny jest w tym momencie sposób montażu, aby pojemnik odparowania skroplin przyjmował taką ilość wody, jaka znajduje się na rynience ociekowej. Poprzez odpowiedni dobór certyfikowanych komponentów produktów możemy uniknąć nieprzewidzianych awarii całego urządzenia.

Podsumowanie

Przy wyborze systemu do odparowania skroplin największą uwagę należy skierować na wymiar elementów odparowania skroplin, ile miejsca możemy przeznaczyć na pojemnik odparowania skroplin lub tace ociekową, tak aby podczas montażu jak najbardziej wykorzystać dostępną przestrzeń.

Kontakt z AiFO

Jesteśmy producentem i dystrybutorem komponentów do produkcji mebli dla sektora HORECA, urządzeń chłodniczych dla gastronomii, istniejącym na rynku od kilkunastu lat. Posiadamy w swojej ofercie dostępnych kilka tysięcy produktów. Wszystkie kategorie produktów takich jak pojemnik odparowania skroplin i rynienki ociekowe dostępne w katalogach produktów.

Base connaissance

Zobacz
nasze
katalogi

Piktogram prezentujący nowości produktowe

Nowości produktowe

Nowości to grupa produktowa w skład której wchodzą nowe komponenty oraz rozwiązania. Jest regularnie aktualizowana, ponieważ staramy się być na bieżąco z nowymi technologiami oraz obowiązującymi trendami rynkowymi.
Piktogram prezentujący systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb do urządzeń chłodniczych, takich jak lady chłodnicze, pozwalają na łatwy dostęp do produktów, jednocześnie prezentując je w doskonały sposób. Znajdują się tutaj kompletne zestawy oraz inne potrzebne elementy.
Piktogram prezentujący komponenty do komór chłodniczych

Komponenty do komór chłodniczych

W skład komponentów do komór chłodniczych wchodzą produkty umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie komory chłodniczej. Są to m.in. drzwi chłodnicze, systemy półkowe, profile, uszczelki, zawiasy, klamki oraz zawory dekompresyjne.
Piktogram prezentujący systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe to produkowane przez nas rozwiązania do urządzeń chłodniczych. W skład tej grupy wchodzą: szklane drzwi chłodnicze do regałów chłodniczych w wersji uchylnej oraz przesuwnej, Semi Vertical oraz drzwi do komór chłodniczych.
Piktogram prezentujący profile do mebli chłodniczych

Profile do mebli chłodniczych

Profile powstają w procesie ekstruzji i wykonywane są z wielu tworzyw sztucznych. Umożliwia to różne zastosowanie i przeznaczenie. W naszej ofercie posiadamy profile do eliminacji mostków cieplnych, profile drzwiowe, profile do pokryw szklanych, profile do lamp, listwy cenowe oraz inne profile i uszczelki.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli chłodniczych

Komponenty do mebli chłodniczych

W skład komponentów do mebli chłodniczych wchodzi wiele podzespołów, które są kluczowe do prawidłowego działania urządzeń chłodniczych. Skraplacze, parowniki, sprężarki – to one umożliwiają utrzymywanie niskich temperatur.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych to produkty dla sektora HoReCa, głównie do gastronomii. W skład tej grupy produktowej wchodzi m.in. armatura gastronomiczna, komory zlewowe oraz części do mebli neutralnych.
Piktogram prezentujący komponenty folder zastosowań

Komponenty folder zastosowań

Folder zastosowań prezentuje graficznie przykłady użycia naszych komponentów w urządzeniach, meblach oraz komorach. Lady chłodnicze, regały chłodnicze, automaty vendingowe, komory chłodnicze, ciągi wydawcze – to tylko niektóre przykłady zastosowań naszych komponentów.