WENTYLATORY CHŁODNICZE – PRODUCENT GOTOWYCH ROZWIĄZAŃ

Wentylatory to produkty odpowiadające za ruch powietrza wynikający z różnicy ciśnień pomiędzy stroną ssawną, a stroną tłoczną. Wentylatory znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, np. chłodnictwie i klimatyzacji. Wentylatory chłodnicze wspomagają pracę urządzeń chłodniczych, zapewniając ruch powietrza w komorze chłodniczej oraz odpowiedni poziom wentylacji komory agregatu.
Zespół wentylatora z okablowaniem

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera i powiadomimy Cię o nowych artykułach.

Wentylatory chłodnicze

Wentylator to produkt odpowiadający za ruch powietrza wynikający z różnicy ciśnień pomiędzy stroną ssawną, a stroną tłoczną. Wentylatory stosujemy w wielu gałęziach przemysłu, np. chłodnictwie i klimatyzacji. Wspomagają pracę urządzeń chłodniczych, zapewniając ruch powietrza w komorze chłodniczej oraz odpowiedni poziom wentylacji komory agregatu.

Wentylatory osiowe

Wentylatory osiowe to rodzaj wentylatorów, w których powietrze podczas pracy jest tłoczone w kierunku równoległym do osi wirnika. Wentylator osiowy cechuje się małym przyrostem ciśnienia, wysoką wydajnością oraz stosunkowo cichą pracą. Może działać w trybie ciągłym.

Dostępne są w wielu wymiarach: od 80x80x25 mm, aż do 120x120x38 mm. Do wyboru są również trzy wersje – wysokoobrotowa, średnioobrotowa oraz niskoobrotowa. Średnica śmigła wentylatora oraz prędkość obrotowa składają się na jego wydajność.

Posiadamy dwie wersje wentylatorów osiowych:

  • wentylatory osiowe z przewodem przyłączeniowym,
  • wentylatory osiowe z pinami przyłączeniowymi.

Wentylatory poprzeczne – promieniowe

Wentylatory poprzeczne to takie w których ruch powietrza jest prostopadły do osi wirnika. Wentylator zasysa powietrze w części ssawnej. Następnie przepływa przez środek wirnika. Finalnie zostaje wyrzucone z dużą prędkością w części tłocznej. Cicha praca oraz niewielki rozmiar sprawia, że wentylatory poprzeczne są często stosowane w małych urządzeniach chłodniczych oraz klimatyzacji.

Produkty dostępne są w wielu wariantach różniących się mocą, wymiarami oraz usytuowaniem silnika.

Zespół wentylatora z okablowaniem

Wentylatory chłodnicze SKW-ECOPACK to zespół wentylatorów osiowych, w których śmigło może mieć średnicę nawet 300 mm.

Dostępne są w różnej konfiguracji dostosowanej do potrzeb klienta. Do wyboru są między innymi: średnica śmigła, pierścienia oraz osłony. Dodatkowo odbiorca w zależności od wielkości zestawu i ilości wentylatorów, określa ilość punktów przyłączeniowych, dobiera długości przewodów pomiędzy poszczególnymi punktami oraz wybiera długość głównego przewodu przyłączeniowego.

Zespół wentylatorów to gotowy do montażu produkt, którego nie musimy sami kompletować – to oszczędność czasu oraz pieniędzy. Gotowy do montażu zespół to duże ułatwienie dla odbiorcy. To również pewność, że wszystkie elementy zespołu wentylatora będą prawidłowo dobrane.

Wentylatory chłodnicze – producent i dystrybutor gotowych rozwiązań oraz części

W naszej ofercie znajdują się produkty, które umożliwią zapewnienie prawidłowej wentylacji w urządzeniach chłodniczych:

  • wentylatory osiowe,
  • wentylatory poprzeczne,
  • gotowy zespół wentylatora z okablowaniem,
  • silniki wentylatorów,
  • śmigła – w wersji ssącej oraz tłocznej,
  • osłony,
  • pierścienie,
  • przewody przyłączeniowe.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu B2B, jeśli poszukują Państwo wygodnego sposobu na wyszukanie interesujących produktów. To również miejsce, gdzie można łatwo i szybko zrealizują zakupy.

Kontakt z doradcami

Skorzystaj z pomocy naszych doradców, jeśli potrzebujesz pomocy, bądź odpowiedzi na pytania. Nasi specjaliści w kompleksowy sposób dobiorą poszczególne elementy na potrzeby konkretnych instalacji. Na zapytanie dostępne są też inne modele oraz usługi, jak w przypadku wentylatorów poprzecznych – opcjonalny montaż nagrzewnicy.

Bądź na bieżąco

Zachęcamy do zapisania się do newslettera, za pośrednictwem którego poinformujemy Państwa o nowych produktach w naszej ofercie. Dodatkowo zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych.

Base connaissance

Zobacz
nasze
katalogi

Piktogram prezentujący nowości produktowe

Nowości produktowe

Nowości to grupa produktowa w skład której wchodzą nowe komponenty oraz rozwiązania. Jest regularnie aktualizowana, ponieważ staramy się być na bieżąco z nowymi technologiami oraz obowiązującymi trendami rynkowymi.
Piktogram prezentujący systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb do urządzeń chłodniczych, takich jak lady chłodnicze, pozwalają na łatwy dostęp do produktów, jednocześnie prezentując je w doskonały sposób. Znajdują się tutaj kompletne zestawy oraz inne potrzebne elementy.
Piktogram prezentujący komponenty do komór chłodniczych

Komponenty do komór chłodniczych

W skład komponentów do komór chłodniczych wchodzą produkty umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie komory chłodniczej. Są to m.in. drzwi chłodnicze, systemy półkowe, profile, uszczelki, zawiasy, klamki oraz zawory dekompresyjne.
Piktogram prezentujący systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe to produkowane przez nas rozwiązania do urządzeń chłodniczych. W skład tej grupy wchodzą: szklane drzwi chłodnicze do regałów chłodniczych w wersji uchylnej oraz przesuwnej, Semi Vertical oraz drzwi do komór chłodniczych.
Piktogram prezentujący profile do mebli chłodniczych

Profile do mebli chłodniczych

Profile powstają w procesie ekstruzji i wykonywane są z wielu tworzyw sztucznych. Umożliwia to różne zastosowanie i przeznaczenie. W naszej ofercie posiadamy profile do eliminacji mostków cieplnych, profile drzwiowe, profile do pokryw szklanych, profile do lamp, listwy cenowe oraz inne profile i uszczelki.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli chłodniczych

Komponenty do mebli chłodniczych

W skład komponentów do mebli chłodniczych wchodzi wiele podzespołów, które są kluczowe do prawidłowego działania urządzeń chłodniczych. Skraplacze, parowniki, sprężarki – to one umożliwiają utrzymywanie niskich temperatur.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych to produkty dla sektora HoReCa, głównie do gastronomii. W skład tej grupy produktowej wchodzi m.in. armatura gastronomiczna, komory zlewowe oraz części do mebli neutralnych.
Piktogram prezentujący komponenty folder zastosowań

Komponenty folder zastosowań

Folder zastosowań prezentuje graficznie przykłady użycia naszych komponentów w urządzeniach, meblach oraz komorach. Lady chłodnicze, regały chłodnicze, automaty vendingowe, komory chłodnicze, ciągi wydawcze – to tylko niektóre przykłady zastosowań naszych komponentów.