Zobacz jak przebiega produkcja

R&D w procesach produkcyjnych

Nasz dział badawczo-rozwojowy bierze czynny udział w analizie procesów produkcyjnych oraz ich ulepszaniu na wielu płaszczyznach. Inżynierowie stale poszukują nowych rozwiązań, aby wszystkie produkty charakteryzowały się jeszcze lepszymi osiągami. 

To właśnie w dziale R&D powstają nowe produkty, które są coraz wytrzymalsze oraz działają efektywniej. Postęp technologiczny i zaawansowane technologie to codzienność dla inżynierów z tej jednostki, a odkrywanie i badanie nowych rozwiązań towarzyszy im nieustannie.

R&D

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa

R&D

Nowe i indywidualne rozwiązania

R&D

Poszerzanie oferty produktowej własnej

R&D

Docieranie do nowych odbiorców

Nasze technologie

Procesy produkcyjne w AiFO

Posiadamy nowoczesny i rozbudowany park maszynowy oraz dysponujemy dużą przestrzenią produkcyjną, co pozwala nam na produkcję różnych komponentów i podzespołów dla branży chłodniczej, higienicznej, sektora HoReCa oraz komór chłodniczych. W procesach produkcyjnych wykorzystujemy wiele nowoczesnych technologii oraz maszyn CNC, które pozwalają na precyzyjną i powtarzalną produkcję elementów o różnej wielkości oraz kształcie. Wtrysk, termoformowanie, ekstruzja – to niektóre z technologii stosowane do produkcji komponentów z tworzyw sztucznych. Oprócz tego produkujemy również podzespoły chłodnicze oraz inne elementy wykorzystywane w urządzeniach chłodniczych.

Produkujemy szklane drzwi chłodnicze, które znajdują między innymi zastosowanie w regałach chłodniczych, komorach chłodniczych. Produkowane przez nas drzwi chłodnicze wykonujemy w wersji OEM przeznaczona dla producentów urządzeń chłodniczych oraz w wersji Retrofit, pozwalająca na doposażenie istniejących regałów/ komór w drzwi przeszklone.

Zgrzewanie uszczelek magnetycznych

Specjalizujemy się w produkcji uszczelki magnetycznych zgrzewanych na indywidualne wymiary, które znajdują zastosowanie w urządzeniach chłodniczych. Nasze uszczelki a w szczególności zgrzewane naroża są wysoce odporne, zastosowanie materiałów z domieszką specjalnej gumy oraz TPE pozwala na poprawienie odporności uszczelek na działanie niskich temperatur.

Grafika przedstawiająca różne modele uszczelek produkowanych z miękkiego PCV oraz profili produkowanych z twardego PCV

Wykorzystujemy proces ekstruzji tworzyw sztucznych do produkcji profili wykorzystywanych w urządzeniach chłodniczych, systemach drzwiowych. Zaawansowana technologia co-ekstruzji łącząca różne materiały pozwala na połączenie wielu polimerów miękkiego oraz twardego PCV i stworzenie struktury wielowarstwowej. Profile są doskonałym uzupełnieniem dla produkowanych przez nas uszczelek.

W naszej ofercie znajduje się wiele komponentów produkowanych w AiFO w procesie formowania wtryskowego. Wtrysk pozwala na produkcję elementów o skomplikowanym kształcie z dużą ilością detali, jednocześnie zapewniając wysoką wydajność produkcyjną przy zachowaniu powtarzalności i precyzji komponentów.

Produkujemy komponenty z wykorzystaniem technologii termoformowanie tworzyw sztucznych. Elementy wytworzone w tym procesie są wykonane z jednolitego arkusza, co przekłada się na wysoką szczelność finalnego produktu. Termoformowanie umożliwia produkcję elementów z dużą ilością szczegółowych detali. Technologia ta daje możliwość na szybka realizację mniejszych serii oraz produkcję seryjną detali.

Zajmujemy się produkcją skraplaczy, które są podstawowym elementem każdego urządzenia oraz układu chłodniczego. Różnorodność modeli pod względem wydajności chłodniczej oraz silników zastosowanych w skraplaczu pozwala pobrać właściwy skraplacz do potrzeb konkretnej instalacji. Realizujemy projekty naszych klientów, indywidualne wdrożenia wymienników produkujemy zgodnie z specyfikacja techniczną.

AiFO produkuje monobloki chłodnicze, które są gotowymi i kompaktowymi układami chłodniczymi typu Plug & Play. Produkowane zgodnie z oczekiwaniami rynku na nowym, ekologicznym czynniku chłodniczym R290. Znajdują zastawanie w meblach typu szafa, stół chłodniczy, szafa vendingowa. To idealne rozwiązanie dla producentów na zwiększenie wydajności oraz ułatwienie procesu produkcyjnego.

Posiadamy w swojej ofercie maszyny do gięcia drutu w technologii 2D i 3D. Umożliwia nam to szybką oraz wydajną produkcję pólek, koszy i innych elementów drucianych wykonanych zgodnie z dokumentacja techniczną naszych klientów. Park maszynowy pozwala nam na powlekanie tych elementów technologią malowania fluidyzacyjnego powłoka polietylenową w rożnych kolorach.

Nasz park maszynowy to również urządzenia do gięcia i obróbki rur miedzianych. Gięcie rur 2D i 3D oraz endforming wykonujemy na automatycznych i precyzyjnych maszynach. Zautomatyzowany proces produkcyjny to gwarancja powtarzalności i jakości wytwarzanych elementów.

Wiemy jak pracochłonne jest projektowanie oraz wdrażanie produktów w działach technicznych i R&D. Nakłady czasowe oraz udział specjalistów w poszczególnych etapach – od prototypowania, aż do seryjnej produkcji, stojąca za tym organizacja logistyczno-zakupowa bywa czasochłonna oraz odpowiedzialna. AiFO wdraża projekty swoich Klientów dając gotowe rozwiązania i produkt.

Kontrola jakości

Jak wygląda kontrola jakości

Cenimy precyzję i jakość wykonania naszych komponentów, dlatego przykładamy szczególną uwagę do kontroli jakości naszych produktów. W tym celu posiadamy wyspecjalizowaną jednostkę odpowiadającą za kontrolę jakości, której zadaniem jest regularne kontrolowanie jakości w procesach produkcyjnych oraz raportowanie wyników.

Etap 1

Kontrola wejściowa

Etap w którym następuje sprawdzanie dostarczanych nam komponentów oraz materiałów w celu wychwycenia wadliwych sztuk i uniknięcia zbędnych kosztów, które spowodowałaby produkcja nieprawidłowego wyrobu lub dalsza jego sprzedaż.

Etap 2

Kontrola międzyoperacyjna

Etap kontroli występujący podczas produkcji w który zaangażowani są pracownicy produkcyjni. Podczas wystąpienia nieprawidłowości w czasie produkcji są w stanie odpowiednio szybko zareagować i uchronić przed wytworzeniem wadliwych produktów, a przy poważniejszych awariach pomagają znaleźć przyczynę i rozwiązać problem.

Etap 3

Kontrola końcowa

Etap kontrolowania wyrobów gotowych po procesie produkcji w którym specjaliści z działu kontroli jakości sprawdzają poszczególne produkty. Pozwala to wyłapać powstałe wady i eliminować je w przyszłych procesach produkcyjnych.

Etap 4

Kontrola ostateczna

Etap na którym sprawdza się zgodność ilości zapakowanych produktów oraz sposób zapakowania wyrobów. Taka kontrola pozwala uniknąć nieprzyjemności związanych z uszkodzeniami powstałymi w transporcie oraz nieprawidłową ilością sztuk.

Suma tych działań pozwala na wytwarzanie produktów, które spełniają wymagane standardy oraz normy,

a w przypadku nieprawidłowości pozwala na wyeliminowanie błędów i niedopuszczenie wadliwych produktów do sprzedaży.