Obróbka i gięcie rur miedzianych

Stale poszerzając ofertę produktową, AiFO wdraża nowe procesy produkcyjne. Gięcie rur miedzianych w technologii 2D i 3D oraz obróbka końcówek rur, czyli endforming, wykonywane są na maszynach CNC, których wykorzystanie zapewnia powtarzalność oraz wysoką jakość wytwarzanych elementów .

Co oferujemy

Obróbka i gięcie rur miedzianych - prace badawczo-rozwojowe

Nasz dział badawczo-rozwojowy stale śledzi nowinki techniczne z branży chłodniczej i rozwija swoje umiejętności, aby zapewnić klientom najwyższy poziom wsparcia w realizacji projektów własnych oraz najwyższą jakość produkowanych przez nas rozwiązań. Stale poszerzamy ofertę produktową o aktualne trendy panujące na rynku, stając tym samym naprzeciw oczekiwań wielu klientów.

Skupiamy się dlatego również na rozszerzaniu oferty procesów technologicznych. Obróbka rur wykonanych ze stali nierdzewnej oraz analiza parametrów, takich jak np.: promień gięcia, maksymalny kąt gięcia to niektóre z zadań działu R&D.

Proces produkcyjny

Projektowanie

Projekt gięcia miedzi
Pierwszym etapem jest proces projektowania giętego elementu. Projekt sporządzony przez klienta lub przygotowany przez naszych inżynierów pozwala na przejście do kolejnego etapu.

Cięcie

Cięte rury miedziane
Następuje etap cięcia elementu miedzianego według dostarczonej specyfikacji.

Gięcie 2D

Miedziane elementy gięte w technologii 2D
Element miedziany może być poddany standardowemu gięciu 2D.

Gięcie 3D

Przestrzenne elementy miedziane gięte 3D
Następnie element może być poddany gięciu 3D, wskutek którego prosta miedziana rura może stać się przestrzennym elementem o skomplikowanym kształcie.

Endforming

Endforming - formowanie końcówek rur miedzianych
Endforming, czyli formowanie końcówek, to ostatni proces obróbki rur miedzianych. Końcówki rurek mogą być kształtowane na wiele sposobów, ale najpopularniejsze jest kielichowanie, które umożliwia łączenie rur miedzianych ze sobą.

Podsumowanie procesu produkcyjnego

Obróbka i gięcie rur miedzianych to proces w którym za pomocą specjalistycznego urządzenia odkształcana jest miedziana rura. Końcowy etap endformingu, również wykonywany jest na zautomatyzowanych maszynach CNC. 

 

Park maszynowy

Nowoczesne urządzenia

Obróbka i gięcie rur miedzianych wykonywane jest na specjalistycznym urządzeniu, które odkształca miedzianą rurę. Proces gięcia rur odbywa się na giętarce. Końcowy etap – obróbka rur – endforming, również jest zautomatyzowany i wykonywany na maszynach CNC.

Park maszynowy przystosowany jest również do gięcia rur stalowych, aluminiowych oraz rur ze stali nierdzewnej w oparciu o dokumentację klienta.

 

Realizacja projektów

Gięcie rur miedzianych według specyfikacji.

Gięcie 2D

Gięcie rur miedzianych w technologii 2D.

Gięcie przestrzenne

Gięcie rur miedzianych w technologii 3D.

Precyzja

Powtarzalność i dokładność wytwarzanych elementów.

Endforming

Kielichowanie rur miedzianych - możliwość łączenia ich w ciągi.

Zalety

Oszczędność czasu

nasze doświadczenie i know-how pozwala realizować nawet złożone projekty. Wspieramy naszych klientów na każdym etapie projektowania elementów miedzianych, oszczędzając ich czas oraz zasoby.

Od 1 szt. do seryjnej produkcji

maszyna do gięcia rur miedzianych umożliwia powtarzalną i wydajną produkcję elementów miedzianych według podanej specyfikacji.

Według specyfikacji

endforming, czyli wykończenie rur miedzianych, odbywa się według dostarczonej specyfikacji.