Ekstruzja tworzyw

AiFO jest producentem profili z tworzyw sztucznych powstających w procesie ekstruzji PCV. Nasza oferta skierowana jest do producentów urządzeń chłodniczych w zakresie likwidacji mostków cieplnych, pokryw szklanych oraz systemów drzwiowych. Oferujemy wysokiej jakości profile współpracujące z magnetycznymi uszczelkami naszej produkcji, zapewniając w ten sposób kompleksowe rozwiązanie wykorzystywane w urządzeniach chłodniczych i niskotemperaturowych.

Co oferujemy

Eliminacja mostków

Eliminacja mostków

Profile do eliminacji mostków cieplnych pozwalają zniwelować straty cieplne w najbardziej newralgicznych miejscach urządzeń chłodniczych.

Profile drzwiowe

Profile drzwiowe

Profile drzwiowe do stosowania w drzwiach chłodniczych, szeroka gama profili o rożnych kształtach kompatybilna z wieloma modelami szyb oraz drzwi.

Profile pokryw szklanych

Profile pokryw szklanych

Profile do pokryw szklanych znajdują zastosowanie w urządzeniach chłodniczych umieszczanych w sklepach, zapewniając łatwy dostęp i doskonałą prezentację.

Profile LED

Profile LED

Profile lamp LED w różnych rozmiarach i kształtach mogą zostać łatwo dopasowane do różnych modeli świetlówek LED.

Baza produktów

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami z tworzyw sztucznych. Oferujemy szeroką gamę profili, które przeznaczone są do różnych miejsc oraz urządzeń. Posiadamy również kompatybilne profile z uszczelkami naszej produkcji.

Prace badawczo-rozwojowe na temat ekstruzji tworzyw sztucznych

Dział badawczo-rozwojowy pracuje nad ciągłym udoskonalaniem procesu ekstruzji. Badane są różne tworzywa sztuczne i poszukiwane są zestawienia materiałów cechujące się wyższą elastycznością, odpornością, dokładnością. Ekstruzja to złożony proces, który umożliwia wykorzystanie więcej niż jednego polimeru, dzięki czemu można osiągnąć utworzenie struktury wielowarstwowej.

Wykorzystanie dwóch różnych surowców pozwala na trwalszy i lepszy gotowy wyrób, dlatego nasi inżynierowie dążą do tworzenia zestawień z lepszymi właściwościami termoizolacyjnymi pozwalającymi jeszcze efektywniej eliminować mostki cieplne. Nieustanny rozwój procesów produkcyjnych daje możliwość uzyskania technologicznie zaawansowanych kształtów profili, które dzięki lepszemu dopasowaniu również przekładają się na większą efektywność termoizolacji.

Proces produkcyjny

Projektowanie

Projekt profilu
Na samym początku, podobnie jak w innych procesach, występuje etap projektowania. Inżynierowie przygotowują rysunki oraz modele profili o skomplikowanych przekrojach.

Podgrzewanie tworzywa

Elementy grzejne podgrzewające granulat tworzywa sztucznego
Następny krok to ogrzanie granulatu tworzywa sztucznego do odpowiedniej temperatury. Zabieg ten powoduje uplastycznienie tworzywa, jego połączenie, tworząc jednolitą mieszaninę i możliwość nadania kształtu gotowych wyrobów.

Zmiana składu

Granulat tworzywa sztucznego
W momencie kiedy tworzywo sztuczne jest plastyczne możemy do niego dodać inne składniki, które będą miały wpływ na wygląd i funkcje uzyskanego produktu. Możemy dodać np. pigmenty barwiące, dzięki którym uzyskujemy różne kolory profili.

Wytłaczanie

Wytłaczanie profilu przez ekstruder
W momencie kiedy materiał jest uplastyczniony następuje wytłaczanie tworzywa sztucznego przez głowicę formującą. Odbywa się to w sposób ciągły i jest głównym elementem w procesie ekstruzji. Następnie, aby nadać ostateczny kształt, tworzywo jest wstępnie schładzane.

Chłodzenie produktu

Specjalne dysze schładzające profil
Ostatni etap to schładzanie profili specjalnymi dyszami, dzięki którym gotowe profile są utwardzane.

Gotowy produkt

Wyrób gotowy możemy pociąć na wymiar, wykonać nadruk z serią produkcyjną. Profile są gotowe do dalszych procesów, np. zgrzewania.

Podsumowanie procesu produkcyjnego

Ekstruzja, nazywana również wytłaczaniem tworzyw, jest procesem formowania tworzyw sztucznych. Technologia ta pozwala na ekstruzję twardego PCV (profile), miękkiego PCV (uszczelki) oraz elementów łączących tworzywa twarde z miękkim PCV.

Park maszynowy

Rozbudowany i nowoczesny park maszynowy

Do technologii ekstruzji tworzyw sztucznych wykorzystujemy nowoczesne linie technologiczne, które po przepuszczeniu materiału termoplastycznego z głowicy formującej pozwalają na wstępne schładzanie i dalsze procesy. Metodą ekstruzji możemy otrzymywać również inne produkty. Ekstruder umożliwia łączenie polimerów i wytłaczanie folii, które jest synonimem wytłaczania wielowarstwowego.

Wysoka precyzja

Powtarzalność i dokładność produkowanych elementów.

Szybka produkcja

Szybka i automatyczna produkcja.

Trwalszy materiał

Możliwość łączenia różnych polimerów.

Różne długości

Produkcja długich oraz skomplikowanych kształtów.

Różne profile

Produkcja profili do różnych zastosowań.

Korzyści

Zaawansowana technologia wykorzystująca różne materiały

ekstruzja pozwala na łączenie wielu polimerów i stworzenie struktury wielowarstwowej, a dzięki temu można wyprodukować element o pożądanych cechach i właściwościach.

Precyzja i estetyka

wykorzystanie technologii ekstruzji to pewność, że wszystkie elementy są wytwarzane z należytą dbałością o szczegóły. Ekstruzja umożliwia produkcję profili nawet do X metrów długości.

Szybkość i wydajność podczas montażu

proces ekstruzji tworzyw sztucznych pozwala na produkcję nawet XX elementów w ciągu doby.

Koszty pracy ograniczone do minimum

automatyczne linie produkcyjne do procesu ekstruzji ograniczają zużywane zasoby. Przekładają się na mniejszą ilość zadań pracowników oraz oszczędności finansowe.