Gięcie rur

W AiFO Components realizujemy procesy obróbki i gięcia rur. Wykorzystujemy do tego nowoczesne maszyny CNC, które gwarantują wysoką powtarzalność i precyzję wykonania każdego elementu.

Pobierz specyfikację techniczną usługi gięcia rur

Podaj swój adres e-mail, na który dostaniesz specyfikację techniczną usługi gięcia rur.

Co oferujemy

Gięcie rur — prace badawczo-rozwojowe

Nasz dział badawczo-rozwojowy nieustannie dąży do doskonalenia procesów produkcyjnych i jakości wytwarzanych detali, aby zapewnić Klientom najwyższą jakość i precyzyjne gięcie. Stale śledzimy również trendy panujące na rynku, co pozwala nam na ciągłe poszerzanie oferty o inne średnice gięcia, materiały oraz komponenty.

Oferujemy pełne wsparcie ze strony naszego działu technicznego w procesie gięcia rur. Nasi doświadczeni konstruktorzy przeanalizują Państwa projekt, doradzą niezbędne rozwiązania i przygotują program gięcia, uwzględniając parametry takie jak promień gięcia, maksymalny kąt gięcia oraz wszystkie inne niezbędne aspekty w kontekście gięcia i obróbki rur.

Proces produkcyjny

Projektowanie

Projekt gięcia miedzi
Pierwszym etapem jest proces projektowania giętego elementu. Projekt sporządzony przez klienta lub przygotowany przez naszych inżynierów pozwala na przejście do kolejnego etapu.

Cięcie

Cięte rury miedziane
Następuje etap cięcia elementu miedzianego według dostarczonej specyfikacji.

Gięcie 2D

Miedziane elementy gięte w technologii 2D
Element miedziany może być poddany standardowemu gięciu 2D.

Gięcie 3D

Przestrzenne elementy miedziane gięte 3D
Następnie element może być poddany gięciu 3D, wskutek którego prosta miedziana rura może stać się przestrzennym elementem o skomplikowanym kształcie.

Endforming

Endforming - formowanie końcówek rur miedzianych
Endforming, czyli formowanie końcówek, to ostatni proces obróbki rur miedzianych. Końcówki rurek mogą być kształtowane na wiele sposobów, ale najpopularniejsze jest kielichowanie, które umożliwia łączenie rur miedzianych ze sobą.

Podsumowanie procesu produkcyjnego

Gięcie rur realizowane jest na giętarkach CNC, które charakteryzują się znacznie większą precyzją i skutecznością niż tradycyjne giętarki ręczne. Oprócz gięcia, oferujemy również cięcie i obróbkę rur oraz endforming przy użyciu technologii CNC. Kluczową zaletą naszych maszyn jest możliwość gięcia rur z różnych materiałów, tj. aluminium, stali i stali nierdzewnej.

Park maszynowy

Nowoczesne giętarki CNC

Gięcie rur CNC jest powszechnie wykorzystywane w przemyśle metalowym, z racji na możliwość gięcia rur i profili z różnych materiałów w skomplikowane, przestrzenne konstrukcje. Rozróżnić możemy kilka metod gięcia rur stosowanych w przemyśle: gięcie obrotowe, gięcie trzpieniowe, czy też gięcie indukcyjne. Należy pamiętać, że poszczególne modele giętarek oferują różne możliwości uformowania wygięcia, gięcie rur o innych średnicach oraz gięcie o różnym zakresie promienia.

Nasz park maszynowy wyposażony jest w nowoczesne maszyny CNC, które gwarantują precyzyjność i powtarzalność procesów produkcyjnych. Do naszej dyspozycji mamy m.in. giętarki CNC przystosowane do gięcia rur stalowych, z aluminium oraz miedzi. Posiadamy duże możliwości gięcia rur – gniemy rury o różnych średnicach i różnej grubości ścianki. Giętarka doskonale radzi sobie również z małym promieniem gięcia rur.

Projekty własne

Gięcie rur według specyfikacji.

Gięcie 2D

Gięcie rur w technologii 2D.

Gięcie 3D

Przestrzenne gięcie rur w technologii 3D.

Różne materiały

Gięcie rur stalowych, miedzianych i aluminiowych.

Endforming

Formowanie końcówek rur.

Zalety

Łatwość zamawiania

Nie musisz przesyłać nam dokumentacji detalu. Wystarczy zdjęcie oraz gabaryt elementu, a my stworzymy dla Ciebie prototyp, który po akceptacji trafi do produkcji.

Just In Time

Nie musisz martwić się magazynowaniem oraz produkcją. Decydując się na współpracę z nami masz pewność, że wszystkie projekty będą zrealizowane i dostarczone na czas.

Eliminacja odpadów

Dzięki zamawianiu gotowych elementów zgodnych ze specyfikacją projektową, niwelujesz odpady powstające w procesie produkcyjnym.