Produkcja monobloków

Wychodząc naprzeciw potrzebom producentów urządzeń chłodniczych i niskotemperaturowych, AIFO wdrożyło produkcję monobloków, czyli gotowych układów chłodniczych i niskotemperaturowych przeznaczonych do szaf, stołów, witryn cukierniczych. To rozwiązanie wdrożone do procesu produkcji urządzeń, skraca proces montażu, a co za tym idzie, również sumaryczny czas produkcji. Dodatkową zaletą zastosowania monobloków jest ułatwienie i skrócenie czasu ewentualnego serwisu, ze względu na możliwość wymiany całego układu (monobloku) na nowy.

Co oferujemy

Monoblok do stołu

Monoblok do stołu

Monoblok do stołu jest gotowym układem chłodniczym, instalowany w szybki i łatwy sposób, gotowy do działania zaraz po zamontowaniu.

Monoblok do szafy

Monoblok do szafy

Monoblok do szafy jest gotowym układem chłodniczym oraz urządzeniem typu Plug&Play, czyli gotowym do działania zaraz po podłączeniu.

Monoblok do komory

Monoblok do komory

Monoblok do komory to gotowy układ chłodniczy mogący wykonywać swoje zadania zaraz po instalacji w urządzeniu chłodniczym.

Agregaty skraplające

Agregaty skraplające

Agregaty skraplające do urządzeń chłodniczych wyposażone są w niezbędne elementy, jak skraplacz, sprężarka oraz dostępne są w wielu różnych wariantach.

Baza produktów

Jeśli poszukujesz kompletnego urządzenia zamkniętego w jednej obudowie, wybierz monoblok chłodniczy. Kliknij i zapoznaj się z naszą ofertą monobloków oraz innych komponentów i urządzeń chłodniczych, a w razie jakiegokolwiek pytania oferujemy pomoc naszych wykwalifikowanych doradców.

Prace badawczo-rozwojowe w temacie produkcji monobloków

Nasz dział badawczo-rozwojowy stale pracuje nad poprawą efektywności działania urządzeń takich jak monoblok. Ulepszanie danych osiągów i parametrów sprawia, że monobloki działają efektywniej, są odporniejsze na ciężkie warunki oraz mogą dłużej wykonywać swoją pracę.

Suma tych działań przekłada się na jakość produkowanych podzespołów i części, a to z kolei sprawia, że cały monoblok staje się lepszym i kompletniejszym produktem.

Proces produkcyjny

Montaż

Linia montażowa monobloków
Monoblok chłodniczy składa się z wielu elementów, dlatego podczas produkcji to etap montażu wymaga największej precyzji. W skład monobloku wchodzą takie podzespoły jak: sprężarka, skraplacz, element rozprężny, wymiennik ciepła, termostat oraz filtr odwadniacz.

Gotowy produkt

Gotowe monobloki chłodnicze
Monoblok jest układem gotowym do umieszczenia w urządzeniu chłodniczym bez martwienia się o inne elementy. Szybka dostawa możliwa jest dzięki krótkiemu czasowi produkcji. Prosta instalacja monobloków pozwala każdemu na jego wymianę, bez konieczności osób posiadających odpowiednie uprawnienia.

Łatwa wymiana

Monoblok - urządzenie typu Plug&Play, które jest łatwe w wymianie.
W przypadku potrzeby wymiany monobloku na nowy wystarczy wyjąć stare urządzenie, zakupić nowe i je zamontować. Podczas awarii również łatwo przeprowadzić serwis urządzenia, ponieważ wystarczy wyjąć cały monoblok i odesłać do naprawy. Równie łatwa jest wymiana elementów znajdujących się wewnątrz urządzenia.

Podsumowanie procesu produkcyjnego

Monoblok to idealne rozwiązanie do urządzeń chłodniczych. Jest kompletnym urządzeniem, które w środku ma wszystkie potrzebne elementy zamontowane podczas procesu produkcyjnego. Monobloki to gotowe produkty, które są gotowe do działania od razu po instalacji, dlatego monobloki określane są jako urządzenia typu plug & play.

Zastosowania

Gdzie wykorzystywane są monobloki

Monobloki chłodnicze produkowane w naszym nowoczesnym parku maszynowym znajdują wiele zastosowań. Specjalna linia technologiczna zapewnia zachowanie standardów i przepisów podczas produkcji. Korzystamy tylko ze sprawdzonych i przetestowanych komponentów, dzięki czemu otrzymują Państwo produkty wysokiej jakości zgodne ze specyfikacją. Wysokie standardy produkcji, spełnianie norm i wymogów oraz uniwersalność i łatwość wymiany monobloków sprawia, że są chętnie wybierane i stosowane w różnych urządzeniach chłodniczych.

Różne modele

Produkcja monobloków o różnej mocy i wielkości.

Łatwa wymiana

Łatwość wymiany w przypadku awarii - wymiana całego monobloku.

Plug & Play

Gotowe do instalacji urządzenie.

Urządzenie typu monoblok

Wszystkie potrzebne podzespoły zamknięte w jednej obudowie.

Szybka instalacja

Wygodna i szybka instalacja monobloku w urządzeniu chłodniczym.

Zalety

Naturalny czynnik chłodniczy

w monoblokach stosowany jest naturalny gaz propan R290. Ten czynnik spełnia wszystkie nowe Dyrektywy UE i standardy produkcji.

Plug & Play

monobloki to urządzenia typu Plug & play, czyli zdolne do działania zaraz po instalacji.

Kompletne i zamknięte rozwiązanie

wyposażony we wszystkie elementy agregat chłodniczy w jednej kompaktowej obudowie to właśnie monoblok.