Produkcja uszczelek

Obszarem naszej specjalizacji jest produkcja zgrzewanych uszczelek magnetycznych, które są niezbędnym komponentem urządzeń chłodniczych i niskotemperaturowych, wyposażonych w drzwi i szuflady. Ich zadaniem jest szczelne przyleganie zapewniając utrzymanie odpowiedniej temperatury w komorze. Nasze produkty są łatwe w montażu i utrzymaniu czystości oraz trwałe. Realizujemy indywidualne zamówienia, produkując uszczelki na wymiar wg specyfikacji klienta.

Pobierz kartę katalogową uszczelek i wkładów magnetycznych

Podaj swój adres e-mail, na który dostaniesz kartę katalogową uszczelek i wkładów magnetycznych.

Co oferujemy

Uszczelki magnetyczne

Uszczelki magnetyczne

Uszczelki magnetyczne do drzwi chłodniczych zgrzewamy według specyfikacji podanej przez klienta, pozwala to na szczelne domykanie urządzenia i oszczędność energii.

Uszczelka
PU-090

Uszczelka
PU-090

Uszczelka wykonana z miękkiego PCV, zgrzewana według specyfikacji klienta, kompatybilna z wkładem magnetycznym: PU-M8,9x2,7.

Uszczelka
PU-033

Uszczelka
PU-033

Uszczelka wykonana z miękkiego PCV, zgrzewana według specyfikacji klienta, kompatybilna z wkładem magnetycznym: PU-M11,6x3,0.

Uszczelka
PU-088

Uszczelka
PU-088

Uszczelka wykonana z miękkiego PCV, zgrzewana według specyfikacji klienta, kompatybilna z wkładem magnetycznym: PU-M8,9x2,7.

Baza produktów

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami z tworzyw sztucznych. Oferujemy szeroką gamę profili, które przeznaczone są do różnych miejsc oraz urządzeń. Posiadamy również kompatybilne profile z uszczelkami naszej produkcji oraz uszczelki na wymiar mogące zostać łatwo dopasowane do potrzeb konkretnych instalacji.

Prace badawczo-rozwojowe w produkcji uszczelek

Nasi wysoko wykwalifikowani eksperci z działu badawczo-rozwojowego nieustannie dbają o jakość i rozwijanie naszych produktów. Jesteśmy dumni, że jako producent uszczelek gumowych i producent uszczelek silikonowych oferujemy wyłącznie produkty wysokiej jakości. Cały czas udoskonalamy również nasze produkty pod kątem elastyczności i wytrzymałości, ponieważ chcemy, aby nasze uszczelki były bardziej odporne na różnorodne uszkodzenia mechaniczne.

Inżynierowie stale rozwijają również ofertę uszczelek projektując nowe przekroje, które pozwalają dopasować je do nowych urządzeń, a jednocześnie sprawić, że zapewniają one najwyższą szczelność i długość efektywnego działania. Uszczelki gumowe, uszczelki silikonowe, uszczelki płaskie, uszczelki z PCV – to niektóre przykłady uszczelek.

Technologia w AiFO

Ekstruzja

Proces ekstruzji
Pierwszy etap produkcji uszczelek to proces ekstruzji, który pozwala na formowanie tworzyw sztucznych. W tym przypadku wykorzystujemy miękkie PCV z którego wytwarzane są uszczelki.

Cięcie

Cięcie uszczelek
Następuje przygotowanie surowca do cięcia. Wprowadzone zostają dokładne wymiary na które ma być docięta uszczelka, a następnie jest ona docinana według specyfikacji. Precyzja i nowoczesna technologia pozwalają na zachowanie wysokiego poziomu czystości.

Magnesowanie

Wkład magnetyczny umieszczany jest w uszczelce
Nie wszystkie wyroby gumowe poddawane są magnesowaniu, ale etap ten jest niezmiernie ważny w przypadku uszczelek magnetycznych. Uszczelka magnesowana jest w jeden z dwóch sposobów. Magnesowanie może odbywać się według standardowych norm, czyli polaryzacja S N S. Na indywidualne życzenie oferujemy również polaryzację N S N.

Zgrzewanie

Maszyna do zgrzewania uszczelek
Produkcja uszczelek gumowych, PCV, silikonowych opiera się na zgrzewaniu. Proces ten wykonywany jest przy użyciu półautomatycznych maszyn zgrzewających. Wykorzystanie urządzeń technicznych pozwala na uzyskanie szczelnego i wytrzymałego zgrzewu. Dzięki zastosowaniu kontroli jednostkowej, operator stanowiska sprawdza jakość zgrzewu, a następnie uszczelka ponownie jest weryfikowana pod względem gabarytów.

Kontrola jakości

Kontrola jakości zgrzewu
Każdy etap produkcji uszczelek kończy się weryfikacją produktu, ale na koniec każdy produkt poddawany jest jeszcze kompleksowej kontroli jakości. Procesy kontroli nie pozwalają przedostawać się wadliwym produktom, dlatego ten etap jest tak ważny, aby wyłapać wszelkie powstałe nieprawidłowości.

Pakowanie

Pakowanie uszczelki do specjalnie przeznaczonego opakowania
Wiemy jak ważne jest przechowywanie uszczelek zgrzewanych oraz ich prawidłowe pakowanie. Nabyte doświadczenie jako producent pozwoliło nam wypracować standardy, dzięki którym przesyłki są odpowiednio zapakowane i docierają do klientów w nienaruszonym stanie.

Podsumowanie procesu produkcyjnego

Produkcja uszczelek magnetycznych to proces na który składa się wiele różnych czynności. Od przygotowania i cięcia materiału, aż do zgrzewania, kontroli oraz ostrożnego pakowania. Uszczelki z uwagi na swoje parametry i wymiary wymagają precyzji oraz wykwalifikowanego personelu. Lata doświadczenia produkcyjnego sprawiają, że wiemy jak wytwarzać i obchodzić się z uszczelkami.

Park maszynowy

Rozbudowany park technologiczny

Jesteśmy czołowym producentem uszczelek magnetycznych, silikonowych i gumowych, dlatego posiadamy nowoczesny i rozwinięty technologicznie park maszynowy. Jesteśmy w stanie wykonywać produkty w dużych seriach produkcyjnych, których wytwarzanie nie zajmuje dużo czasu. W naszej ofercie znaleźć można również uszczelki docinane według wskazań klientów.

Odporność

Produkcja uszczelek zgrzewanych odpornych na niskie temperatury.

Przekroje

Produkcja uszczelek o skomplikowanych kształtach.

Rozmiary własne

Zgrzewanie uszczelki według specyfikacji klienta.

Wkład magnetyczny

Wykorzystanie silnych i wytrzymałych magnesów.

Wkład magnetyczny

Możliwość indywidualnego doboru polaryzacji.

Zalety

Niezawodność

uszczelki są odporne na ciężkie warunki i bardzo niskie temperatury..

Wysoka moc

magnesy wykorzystywane w uszczelkach są bardzo efektywne, ponieważ cechują się siłą przyciągania aż do 55g/cm.

Kontrola jakości

każdy produkt jest dogłębnie oceniany, sprawdzana jest jakość zgrzewu, a odpowiadają za to wykwalifikowani kontrolerzy jakości.