Termoformowanie

Wykonujemy również elementy z tworzyw sztucznych powstających w procesie termoformowania próżniowego. Nasza oferta skierowana jest głównie do producentów urządzeń chłodniczych i niskotemperaturowych. Dzięki procesowi termoformowania próżniowego, produkujemy elementy o dużych gabarytach i stosunkowo skomplikowanym kształcie, jak np. pojemniki wewnętrzne, rynienki ociekowe, pojemniki skroplin, drzwi i boczki izolowane, uchwyty drzwiowe wpuszczane i inne.

Co oferujemy

Rynienki ociekowe

Rynienki ociekowe

Rynienki ociekowe to niezbędny element systemu odpływu skroplin, który jest nieodzowną częścią wyposażenia urządzeń chłodniczych.

Pojemniki do skroplin

Pojemniki do skroplin

Pojemniki do skroplin są wykorzystywane w urządzeniach chłodniczych do odparowania skroplin. Kondensat zbiera się w pojemniku, z którego następnie jest odparowany, dzięki zamontowanej grzałce.

Drzwi izolowane

Drzwi izolowane

Izolowane drzwi chłodnicze sprzedawane są wraz z profilem i uszczelką magnetyczną, co zapewnia doskonałe przyleganie do urządzenia i najwyższą szczelność.

Boki tłoczone

Boki tłoczone

Boki tłoczone do urządzeń chłodniczych, zawdzięczają swoje tłoczenie termoformowaniu, wykonywane są na dowolny wymiar i kształt według specyfikacji podanej przez klienta.

Baza produktów

Zachęcamy do zakupu elementów produkowanych w procesie termoformowania tworzywa sztucznego. Oferujemy produkty termoformowane wykorzystywane w korpusach urządzeń chłodniczych oraz inne elementy wyposażenia.

Prace badawczo-rozwojowe na temat termoformowania

Nasz dział inżynierów z działu badawczo-rozwojowego stale bada możliwości poszczególnych materiałów i określonej temperatury pozwalającej osiągać im elastyczność. Dużą zaletą termoformowania jest możliwość zastosowania form wielokrotnych oraz możliwość szybkiego wykonywania prototypów.

Materiały stosowane w procesie termoformowania: polistyren, polietylen lub polipropylen, PVC, poliwęglan oraz inne tworzywa. Lepiej dopasowany materiał przekłada się na większą wytrzymałość oraz lepsze osiągi, dlatego stale testujemy możliwości, jakie oferuje dane tworzywo sztuczne.

Proces produkcyjny

Projektowanie

Projekt elementu termoformowanego
Pierwszy krok to etap projektowy, kiedy powstają rysunki oraz modele. Następnie na podstawie specyfikacji oraz wymagań dobierane jest tworzywo sztuczne, które zostanie wykorzystane później do produkcji.

Podgrzewanie arkusza z tworzywa

Podgrzewanie arkusza z tworzywa sztucznego
Następuje ogrzanie arkusza tworzywa sztucznego do odpowiedniej temperatury, powyżej granicy elastyczności danego tworzywa. Arkusz nakładany jest na wcześniej przygotowaną formę, a następnie rozciągany oraz szczelne dopasowywany. Na końcu zaczynamy schładzanie produktu i formy, a następnie rozdzielamy je od siebie.

Docięcie produktu

Docinanie produktu
Wycinane są pozostałości tworzyw sztucznych dookoła arkusza. W tym momencie otrzymujemy gotowy produkt, a cały proces termoformowania możemy powtórzyć ponownie.

Kontrola jakości

Kontroler jakości
To ważny etap procesu produkcyjnego. Podczas kontroli jakości jesteśmy w stanie wyłapać wszystkie błędy oraz nieprawidłowości i je skorygować, aby kolejne wytwarzane elementy były wolne od wad.

Gotowy produkt

Gotowy element termoformowany - korpus urządzenia chłodniczego
Produkty, które są zgodne ze specyfikacją i przeszły pomyślnie kontrole jakości mogą ruszać w dalszą drogę. Gotowy produkt jest odpowiednio zabezpieczany i pakowany, skąd trafia w odpowiednią dla siebie część magazynu lub bezpośrednio do klienta.

Podsumowanie procesu produkcyjnego

Termoformowanie to proces technologiczny formowania tworzyw sztucznych przy użyciu wysokiej temperatury i elastyczności tworzyw. Proces wykorzystywany jest do produkcji elementów posiadających skomplikowany kształt, dużo wgłębień i wypustek, a także dużych wyrobów składających się w całości z jednego elementu.

Park maszynowy

Nowoczesny park maszynowy

Formowanie próżniowe to proces technologiczny formowania tworzyw sztucznych w którym wykorzystujemy nowoczesne technologie i maszyny, które pozwalają na szybką i niezawodną pracę oraz obsługę arkuszy z różnego materiału. Wydajność produkcji pozwala na wytwarzanie elementów dla wielu klientów, a nawet rozpoczęcie produkcji masowej.

Wytwarzanie elementów o dużej powierzchni z danego tworzywa sprawia, że proces termoformowania jast chętnie wybieranym procesem – podobnie jak w przypadku technologii wtryskiwania.

Szczelność

Produkcja komponentów składających się z jednej części.

Różne wymiary

Łatwa produkcja dużych i małych elementów.

Różnorodność materiałów

Możliwość wykorzystania arkuszy z różnych tworzyw.

Szczegółowość

Produkcja komponentów ze szczegółowymi detalami.

Brak MOQ

Możliwość mniejszej produkcji oraz produkcji masowej.

Zalety

Produkcja dużych, jak i małych elementów

formowanie termiczne umożliwia produkcję zarówno dużych, jak i małych elementów, takich jak blistry i opakowania na leki, wytłoczki na jajka, itp.

Szerokie zastosowanie

przemysł szczególnie chętnie wykorzystuje termoformowanie do produkcji niestandardowych elementów wykorzystywanych w maszynach i innych urządzeniach.

Szczegółowość elementów

termoformowanie umożliwia produkcję skomplikowanych elementów z dużą ilością wgłębień, wypustek, kanalików.