MASZYNA VENDINGOWA – PRODUCENT KOMPONENTÓW

Maszyny vendingowe (automaty vendingowe) to automaty sprzedające, przeznaczone do wydawania produktów, takich jak ciepłe i zimne napoje oraz różnego rodzaju przekąski. Asortyment automatu vendingowego jest uzależniony od rodzaju urządzenia oraz indywidualnych potrzeb klientów.
Automat vendingowy, określany również jako maszyna sprzedająca, to urządzenie samoobsługowe przeznaczone do sprzedaży i wydawania różnego asortymentu

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera i powiadomimy Cię o nowych artykułach.

MASZYNA VENDINGOWA

Maszyny vendingowe (automaty vendingowe) to automaty sprzedające, przeznaczone do wydawania produktów, takich jak ciepłe i zimne napoje oraz różnego rodzaju przekąski. Asortyment automatu vendingowego jest uzależniony od rodzaju urządzenia oraz indywidualnych potrzeb klientów.

Maszyna vendingowa – rodzaje

Automaty vendingowe to urządzenia samoobsługowe, które zapewniają kompleksową obsługę klienta na każdym etapie. Nowoczesne automaty są ekonomiczne, rzadko się psują oraz obsługują wiele różnych form płatności spełniając oczekiwania każdego użytkownika. Wyróżnić możemy automaty vendingowe przeznaczone do zimnych produktów, automaty z przekąskami oraz maszyny do gorących napojów (kawy, herbaty, gorącej czekolady).

Automaty vendingowe do zimnych produktów

Automat vendingowy przeznaczony do zimnych produktów musi utrzymywać odpowiednio zaprogramowaną niską temperaturę wewnątrz komory, co pozwala utrzymać świeżość oraz właściwą temperaturę eksponowanych produktów, takich jak:

 • sałatki,
 • kanapki,
 • lody,
 • zimne napoje.

Automat vendingowy wymaga regularnego uzupełniania w produkty przez obsługę. Można jednak ograniczyć do minimum procesy związane z funkcjonowaniem urządzenia, takie jak odszranianie układu chłodniczego i odprowadzanie skroplin z maszyn.

Nowoczesne automaty vendingowe posiadają czytelne i duże wyświetlacze. Pozwalają w łatwy sposób wybrać klientom interesujące produkty oraz zapłacić w dogodny dla siebie sposób. Automaty vendingowe cechuje duża możliwość adaptacji do poszczególnych produktów oraz rozwiązań. Jest to np. zintegrowanie z informatycznymi systemami klienta, co pozwala na bieżąco monitorować poziom asortymentu.

Gdzie stosowane są maszyny vendingowe

Automaty sprzedające znajdują zastosowanie w wielu miejscach. Spotykamy je na każdym dworcu, uczelni, szkole, zakładzie pracy oraz innych miejscach, gdzie przebywa dużo ludzi. Postęp technologiczny sprawia, że automaty vendingowe są coraz bardziej zaawansowane i oferują więcej możliwości. Czasy w których automaty wykorzystywane były wyłącznie do sprzedaży przekąsek oraz puszek z napojami dawno minęły. Aktualnie automaty vendingowe sprzedają nawet produkty codziennego użytku. Wiele firm stosuje automaty BHP stojące np. w magazynie czy na produkcji i wydające asortyment BHP: maseczki, rękawiczki, przyrządy i narzędzia, to coraz częstsze rozwiązanie dla pracowników. Również automaty sprzedające obiady zyskują coraz większą popularność.

Automaty są stosowane na szeroką skalę w szczególności w Japonii, gdzie określane są jako maszyny do wszystkiego, ponieważ znaleźć tam można automaty vendingowe z różnymi niepospolitymi towarami.

Doradztwo i wybór odpowiednich komponentów

Wieloletnie doświadczenie naszych pracowników w branży chłodniczej przekłada się na naszą doskonałą znajomość tego rynku. Oferujemy komponenty do automatów vendingowych, które są zgodne ze wszystkimi normami oraz wysoce efektywne w trakcie działania. Oprócz komponentów głównych, takich jak:

 • monobloki
 • skraplacze
 • sprężarki
 • grzałki
 • wentylatory osiowe
 • pojemniki odparowania skroplin oraz grzałki PTC
 • drzwi uchylne
 • profile i uszczelki

mamy w ofercie również wiele części zamiennych z kategorii hardware, które znajdą zastosowanie w maszynach vendingowych jak np. zawiasy samodomykające, zawiasy metalowe, stopki do maszyny vendingowej (nogi regulowane) i wiele innych.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy pomogą dobrać odpowiednie rozwiązania i komponenty do maszyn vendingowych.

Base connaissance

Zobacz
nasze
katalogi

Piktogram prezentujący nowości produktowe

Nowości produktowe

Nowości to grupa produktowa w skład której wchodzą nowe komponenty oraz rozwiązania. Jest regularnie aktualizowana, ponieważ staramy się być na bieżąco z nowymi technologiami oraz obowiązującymi trendami rynkowymi.
Piktogram prezentujący systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb do urządzeń chłodniczych, takich jak lady chłodnicze, pozwalają na łatwy dostęp do produktów, jednocześnie prezentując je w doskonały sposób. Znajdują się tutaj kompletne zestawy oraz inne potrzebne elementy.
Piktogram prezentujący komponenty do komór chłodniczych

Komponenty do komór chłodniczych

W skład komponentów do komór chłodniczych wchodzą produkty umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie komory chłodniczej. Są to m.in. drzwi chłodnicze, systemy półkowe, profile, uszczelki, zawiasy, klamki oraz zawory dekompresyjne.
Piktogram prezentujący systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe to produkowane przez nas rozwiązania do urządzeń chłodniczych. W skład tej grupy wchodzą: szklane drzwi chłodnicze do regałów chłodniczych w wersji uchylnej oraz przesuwnej, Semi Vertical oraz drzwi do komór chłodniczych.
Piktogram prezentujący profile do mebli chłodniczych

Profile do mebli chłodniczych

Profile powstają w procesie ekstruzji i wykonywane są z wielu tworzyw sztucznych. Umożliwia to różne zastosowanie i przeznaczenie. W naszej ofercie posiadamy profile do eliminacji mostków cieplnych, profile drzwiowe, profile do pokryw szklanych, profile do lamp, listwy cenowe oraz inne profile i uszczelki.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli chłodniczych

Komponenty do mebli chłodniczych

W skład komponentów do mebli chłodniczych wchodzi wiele podzespołów, które są kluczowe do prawidłowego działania urządzeń chłodniczych. Skraplacze, parowniki, sprężarki – to one umożliwiają utrzymywanie niskich temperatur.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych to produkty dla sektora HoReCa, głównie do gastronomii. W skład tej grupy produktowej wchodzi m.in. armatura gastronomiczna, komory zlewowe oraz części do mebli neutralnych.
Piktogram prezentujący komponenty folder zastosowań

Komponenty folder zastosowań

Folder zastosowań prezentuje graficznie przykłady użycia naszych komponentów w urządzeniach, meblach oraz komorach. Lady chłodnicze, regały chłodnicze, automaty vendingowe, komory chłodnicze, ciągi wydawcze – to tylko niektóre przykłady zastosowań naszych komponentów.