Poznaj nas i naszą misję

Misja, która nam przewodzi

Punktem zwrotnym, który był decydujący do powstania AiFO, była potrzeba wynikająca z pracy konstruktorów. Stworzenie i zrealizowanie koncepcji przedsiębiorstwa, od początku opierało się na myśli „stworzone przez konstruktorów dla konstruktorów”. Trzech konstruktorów chciało stworzyć firmę z którą sami chcieliby współpracować. Tak powstało AiFO, które aż do dzisiejszego dnia współtworzą Ci sami pomysłodawcy. Wartości, które przyświecały założycielom firmy, są nadal obecne w przedsiębiorstwie, dlatego AiFO jest tak chętnie wybierane zarówno przez kontrahentów, jak i pracowników. 

Zespół AiFO tworzy ponad 100 osób, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach. Kompetencje techniczne są trzonem naszej współpracy. Wszystkie działy w naszej firmie współpracują razem na wielu płaszczyznach. Konstruktorzy, dział księgowy, marketingu, zakupów oraz handlowy – wszyscy współtworzą wspólny sukces. Decydując się na pracę w AiFO możesz być pewny, że poznasz najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. 

Nasza wizja

Dysponując przestrzenią produkcyjną oraz magazynową o powierzchni 5000 m2, dla usprawnienia Państwa procesu produkcji utrzymujemy wysokie stany magazynowe gotowych komponentów wynoszące nawet 1,5 mln sztuk, co gwarantuje natychmiastową realizację składanych zamówień. Widząc potencjał rynku, potrzebę klientów na pewne grupy produktowe, systematycznie rozwijaliśmy naszą ofertę o kolejne nowe produkty. Podczas procesu produkcji wykorzystujemy nowoczesne systemy zarządzania, optymalizując każdy etap naszej produkcji. Nieustannie rozwijamy nasz asortyment zgodnie z rynkowymi trendami, co w połączeniu z profesjonalną obsługą sprawia, że coraz większa grupa klientów traktuje AiFO jako sprawdzonego i zaufanego partnera w biznesie.

Ciągły rozwój firmy pozwala stale poszerzać rynki na których działamy oraz zatrudniać nowych pracowników. AiFO z roku na rok się rozrasta i wprowadza swoje produkty do kolejnych państw. Aktualnie marka obecna jest w ponad 50 krajach. Skala ekspansji pokazuje jak przez kilkanaście lat działalności rozwinęła się marka AiFO. Zależy nam na ciągłym rozwoju, dlatego wierzymy, że przez następne lata osiągniemy kolejne zamierzone cele.

01

Realizuj własne plany produkcyjne na czas.

Zapewniamy ciągłość dostaw, dzięki strategii utrzymywania wysokich stanów magazynowych oraz dostaw zgodnie z planem produkcyjnym naszych klientów.

02

Realizuj projekty
własne.

Wykonujemy indywidualne projekty naszych klientów, produkując komponenty według przygotowanych rysunków i specyfikacji, stale poszerzając naszą ofertę produktową i wypełniając zapotrzebowanie klientów.

03

Ułatwiamy klientom proces zakupowy.

Wiemy jak czasochłonna i kosztowna jest organizacja transportu, dlatego utrzymujemy wysokie stany magazynowe, zapewniając gwarancję dostępności i realizując zamówienia „na wywołanie”, przez co minimalizujemy koszty magazynowania u naszych klientów.

04

Ułatwiamy konstruktorom proces projektowania.

Wiemy jak czasochłonne jest projektowanie urządzeń, dlatego udostępniamy naszą bazę rysunków 2D i 3D. Stale również poszerzamy naszą strefę konstruktora o kolejne pozycje, umożliwiając tym samym znalezienie interesującego modelu.

To tylko niektóre korzyści płynące ze współpracy z nami

Poznaj wartości, którymi się kierujemy

01

Tradycja, ciężka praca i nieustanny rozwój.

Hasło „stworzone przez konstruktorów dla konstruktorów” to fundament naszego przedsiębiorstwa, który od momentu założenia, aż po dzień dzisiejszy przyświeca wszystkim pracownikom. Niezmiennie od czasu założenia, czyli od 2007 roku, w szeregach naszej firmy pracują Ci sami założyciele, którzy nadal dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem oraz rozwiązaniami.

02

Doświadczenie w branży chłodniczej.

Nasza już wieloletnia obecność na rynku chłodniczym przekłada się na duże doświadczenie oraz know-how. Pozwala nam to tworzyć wiele efektywnie działających rozwiązań oraz produktów, które chętnie wykorzystywane są w branży chłodniczej oraz sektorze HoReCa.

03

Profesjonalizm
i zaangażowanie.

Nasz zespół to eksperci w swoich dziedzinach. Doświadczeni konstruktorzy, którzy wiedzą jak zaprojektować i zrealizować projekt, doradcy handlowi, którzy znają potrzeby klientów i doskonale pomogą dobrać odpowiednie rozwiązania oraz pracownicy pozostałych działów, dzięki którym współpraca i obsługa zamówień przebiega wzorowo.

04

Społeczna odpowiedzialność biznesu.

Nasza firma z powodzeniem realizuje od wielu lat misję odpowiedzialności społecznej. Wspieramy wiele lokalnych inicjatyw, które mają na celu pomoc osobom niepełnosprawnym, poprawę jakości życia, promowanie lokalnych wydarzeń oraz wspieranie i rozwój sportu.

Przy współpracy wyznajesz podobne wartości co my?

Stwórzmy wspólnie projekt!

Historia
AiFO

2007

Początki naszej historii sięgają 2007 roku, gdy trzech założycieli – konstruktorów – chciało stworzyć firmę z którą sami chcieliby współpracować. Inżynierska precyzja oraz dbałość o każdy szczegół od samego początku obecna jest w AiFO i od tylu lat przyświeca całemu zespołowi.

2010

To moment w którym rozpoczęliśmy ważny etap naszej działalności. 2010 to rok w którym została uruchomiona produkcja szklanych drzwi chłodniczych. Z roku na rok stale się ona rozrasta, ponieważ wprowadzamy nowe rozwiązania, udoskonalamy istniejące modele oraz zwiększamy możliwości produkcyjne.

2011

Rozszerzyliśmy obszar naszych działań o kraje skandynawskie, kraje bałtyckie oraz Europę środkową, a w szczególności państwa takie jak: Niemcy, Austria, Słowacja oraz Czechy. Nowe rynki zbytu umożliwiły zawarcie cennych współprac biznesowych oraz rozszerzenie oferty produktowej o wiele poszukiwanych komponentów.

2013

To ważny moment w historii naszej działalności. 2013 rok to czas w którym uruchomiliśmy naszą pierwszą linię produkcyjną do wytwarzania zgrzewanych uszczelek magnetycznych. Widząc potencjał tego produktu, stale dążyliśmy do jego udoskonalania oraz produkcji kolejnych modeli o coraz bardziej skomplikowanych przekrojach.

2017

Przełomowym momentem był rok 2017, kiedy zakończona została budowa i przenieśliśmy się do nowej siedziby firmy przy ulicy Łany 23. Duża przestrzeń magazynowa, produkcyjna oraz biurowa dostępna w jednym miejscu, a do tego nowoczesny i wysoce funkcjonalny budynek przeniósł nasze działania na jeszcze wyższy poziom.

2018

Wdrożyliśmy nowe technologie CNC, które pozwoliły nam na nowe procesy produkcyjne i rozszerzenie grupy oferowanych komponentów. Poszerzyliśmy naszą ofertę o formowanie wtryskowe oraz obróbkę tworzyw sztucznych.

2021

Kolejny krok zwiększający nasze możliwości produkcyjne. W roku 2021 uruchomiliśmy bowiem nową linię produkcyjną przeznaczoną do wytwarzania zgrzewanych uszczelek magnetycznych. Nowa linia technologiczna usprawniła procesy produkcyjne pozwalając na szybszą i jeszcze bardziej precyzyjną produkcję uszczelek.

Poznaj nas
i nasz zespół

Marcin Karaś
Key Account Manager – Polska
Dariusz Kaźmierek
Key Account Manager – Polska
Dominik Siodlarz
Młodszy doradca Techniczno-Handlowy – Polska – Klient indywidualny
Joanna Sznicer
Area Sales Manager – Kraje skandynawskie, Nadbałtyckie
Monika Kargól
Area Sales Manager – Kraje bałkańskie
Dariusz Pugacewicz
Technical Sales Advisor – Czechy, Słowacja
Dawid Tambor
Technical Sales Advisor – Kraje beneluksu
Nora Papakhchian
Area Sales Manager – Ukraina n.papakhchian@aifo.pl