Monobloki chłodnicze od AiFO Components produkowane w Europie

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera i powiadomimy Cię o nowych artykułach.

Jesteś producentem urządzeń chłodniczych? Nie masz ludzi, którzy są gotowi stworzyć i zamontować układ chłodniczy w Twoim urządzeniu? My się w tym specjalizujemy, produkując gotowe układy chłodnicze zamknięte w jednej obudowie – monobloki chłodnicze. Mamy dostęp do wykwalifikowanej kadry, dzięki której eliminujesz czas, potrzebne zasoby, a zyskujesz szereg możliwości i przyśpieszasz swoją produkcję. Do montażu w urządzeniu wystarczy przeszkolony pracownik, bez specjalistycznej wiedzy chłodniczej. Nie znalazłeś odpowiedniego rozwiązania? Dostosujemy się do wymagań Twojego urządzenia – rygorystyczne normy środowiskowe, ekologiczny czynnik R290.

Produkcja monobloków chłodniczych oraz mroźniczych

W monoblokach chłodniczych oraz mroźniczych wykorzystujemy ekologiczny czynnik chłodniczy – propan R290, który zapewnia wysoką sprawność energetyczną i bezpieczeństwo w eksploatacji. Stanowi to odpowiedź na globalne standardy ekologiczne i coraz bardziej rygorystyczne normy dotyczące wskaźników GWP oraz ODP.

Ze względu na rosnące potrzeby rynku chłodniczego, AiFO Components stale doskonali procesy produkcyjne monobloków oraz projektuje kolejne rozwiązania typu Plug&Play. Warto dodać, że linia produkcyjna monobloków AiFO Components zlokalizowana jest w Polsce.

Monoblok jest zaawansowanym rozwiązaniem typu Plug&Play, które jest kompletnym urządzeniem zapewniającym utrzymanie odpowiedniej temperatury w chłodzonej przestrzeni w komorach, stołach, witrynach i innych urządzeniach chłodniczych oraz mroźniczych. W zależności od modelu, monobloki niskotemperaturowe przeznaczone są do pracy w temperaturach wynoszących od -2°C do +8°C. Monobloki mroźnicze, np. do komór mroźniczych, przeznaczone są dla zakresu temperatur od -25°C do -15°C.

Każdy proces produkcyjny monobloków chłodniczych lub mroźniczych rozpoczyna się od fazy projektowania, gdzie inżynierowie za pomocą programu CAD konstruują urządzenie przeznaczone do konkretnego mebla chłodniczego. Konstruktorzy AiFO Components doradzają na każdym etapie, co pozwala wyeliminować ewentualne problemy we wczesnym stadium projektu. Dział R&D przeprowadza szereg testów, pomiarów i analiz wydajności. Ważne jest, aby urządzenie było nie tylko funkcjonalne, ale także energooszczędne i bezpieczne w użytkowaniu.

Nasze linie technologiczne, wyposażone w nowoczesne maszyny i urządzenia, pozwalają na seryjną produkcję monobloków, gwarantując wysoką jakość. Każdy etap produkcji jest ściśle monitorowany, dzięki temu zapewniamy doskonałość wykonania zgodną z najwyższymi standardami. Nie bez znaczenia jest również terminowość dostaw dla naszych bezpośrednich odbiorców.

Odpowiednio dobrane komponenty

Kluczowym elementem w produkcji monobloków jest dobór odpowiednich komponentów
i wysoka precyzja podczas montażu, dlatego wykorzystujemy najwyższej klasy komponenty:

 • sprężarki Secop, Embraco lub Cubigel,
 • rury miedziane przygotowywane przez nasze maszyny CNC,
 • energooszczędne silniki EBM, EC Fans & Drives,
 • sterowniki CAREL, Dixell.

Przekłada się to na długą żywotność i niezawodność monobloków. Proces montażu wymaga szczególnej dokładności, dlatego każdy element jest starannie montowany, a gotowe monobloki są poddawane rygorystycznym testom kontrolnym.

Jedną z głównych zalet monobloków jest ich łatwy i szybki montaż. W zależności od urządzenia, instalacja monobloku może potrwać zaledwie kilka minut. Przykładem miejsca z szybkim montażem są stoły chłodnicze, gdzie wymiana jest prosta i może dokonać jej osoba przeszkolona do wykonania tej operacji, bez specjalistycznego wykształcenia chłodniczego.

ZALETY:

 • Łatwy i szybki proces montażu monobloków w urządzeniach;
 • Brak MOQ;
 • Zastosowane najwyższej jakości komponenty i materiały – wykonany ze stali nierdzewnej, sprężarki markowych producentów (Secop, Embraco lub Cubigel), energooszczędne silniki (EBM lub EC Fans), sterowniki (CAREL lub Dixell);
 • Gotowy system chłodzenia typu „Plug&Play”;
 • Wysoka wydajność i cicha praca (głośność 65 dB);
 • Produkcja seryjna i szybki czas realizacji – realizacja nawet do 14 dni;
 • Szybka dostawa i duża dostępność produktów – w ofercie modele przeznaczone do stołów, witryn, komór i innych urządzeń chłodniczych oraz mroźniczych;
 • R290 – ekologiczny czynnik chłodniczy;
 • Polski produkt.

PRZYKŁADY ZASTOSOWAŃ:

Monoblok do stołu chłodniczego

Monoblok do stołu chłodniczego (MB-ST)
Rys. Monoblok do stołu chłodniczego (MB-ST)
Przykład zastosowania monobloku w stole chłodniczym
Przykład zastosowania monobloku w stole chłodniczym

Monoblok do komory chłodniczej

Monoblok do komory chłodniczej (MB-KO)

Rys. Monoblok do komory chłodniczej (MB-KO)

Przykład zastosowania monobloku w komorze chłodniczej
Przykład zastosowania monobloku w komorze chłodniczej

Monoblok do witryny chłodniczej

Monoblok do witryny chłodniczej (MB-MVC-T900)
Rys. Monoblok do witryny chłodniczej (MB-MVC-T900)
Przykład zastosowania monobloku w witrynie chłodniczej
Przykład zastosowania monobloku w witrynie chłodniczej

Monoblok do automatu vendingowego

Monoblok do automatu vendingowego (MB-VME-W700)
Rys. Monoblok do automatu vendingowego (MB-VME-W700)
Przykład zastosowania monobloku w automacie vendingowym
Przykład zastosowania monobloku w automacie vendingowym

Monoblok do szafy chłodniczej

Monoblok do szafy chłodniczej (MB-SZ)
Rys. Monoblok do szafy chłodniczej (MB-SZ)
Przykład zastosowania monobloku w szafie chłodniczej
Przykład zastosowania monobloku w szafie chłodniczej

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą linią monobloków chłodniczych AiFO Components. Jako producent gwarantujemy Państwu indywidualną opiekę techniczną nad projektem i pomoc
w dopasowaniu monobloków bezpośrednio pod projektowane urządzenia.

Zapraszamy do zapisywania się na nasz NEWSLETTER, dzięki czemu mogą Państwo śledzić aktualne trendy oraz być na bieżąco z naszą ofertą.

W przypadku wątpliwości, nasi doradcy techniczni chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Dane do kontaktu e-mail, telefonicznego lub formularz dostępne są w zakładce KONTAKT.

Base connaissance

Zobacz
nasze
katalogi

Piktogram prezentujący nowości produktowe

Nowości produktowe

Nowości to grupa produktowa w skład której wchodzą nowe komponenty oraz rozwiązania. Jest regularnie aktualizowana, ponieważ staramy się być na bieżąco z nowymi technologiami oraz obowiązującymi trendami rynkowymi.
Piktogram prezentujący systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb do urządzeń chłodniczych, takich jak lady chłodnicze, pozwalają na łatwy dostęp do produktów, jednocześnie prezentując je w doskonały sposób. Znajdują się tutaj kompletne zestawy oraz inne potrzebne elementy.
Piktogram prezentujący komponenty do komór chłodniczych

Komponenty do komór chłodniczych

W skład komponentów do komór chłodniczych wchodzą produkty umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie komory chłodniczej. Są to m.in. drzwi chłodnicze, systemy półkowe, profile, uszczelki, zawiasy, klamki oraz zawory dekompresyjne.
Piktogram prezentujący systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe to produkowane przez nas rozwiązania do urządzeń chłodniczych. W skład tej grupy wchodzą: szklane drzwi chłodnicze do regałów chłodniczych w wersji uchylnej oraz przesuwnej, Semi Vertical oraz drzwi do komór chłodniczych.
Piktogram prezentujący profile do mebli chłodniczych

Profile do mebli chłodniczych

Profile powstają w procesie ekstruzji i wykonywane są z wielu tworzyw sztucznych. Umożliwia to różne zastosowanie i przeznaczenie. W naszej ofercie posiadamy profile do eliminacji mostków cieplnych, profile drzwiowe, profile do pokryw szklanych, profile do lamp, listwy cenowe oraz inne profile i uszczelki.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli chłodniczych

Komponenty do mebli chłodniczych

W skład komponentów do mebli chłodniczych wchodzi wiele podzespołów, które są kluczowe do prawidłowego działania urządzeń chłodniczych. Skraplacze, parowniki, sprężarki – to one umożliwiają utrzymywanie niskich temperatur.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych to produkty dla sektora HoReCa, głównie do gastronomii. W skład tej grupy produktowej wchodzi m.in. armatura gastronomiczna, komory zlewowe oraz części do mebli neutralnych.
Piktogram prezentujący komponenty folder zastosowań

Komponenty folder zastosowań

Folder zastosowań prezentuje graficznie przykłady użycia naszych komponentów w urządzeniach, meblach oraz komorach. Lady chłodnicze, regały chłodnicze, automaty vendingowe, komory chłodnicze, ciągi wydawcze – to tylko niektóre przykłady zastosowań naszych komponentów.