Podgrzewacze do potraw – rodzaje i zastosowanie

Zimne dania tracą walory smakowe i mogą prowadzić nawet do przykrych dolegliwości zdrowotnych, dlatego utrzymywanie potraw w odpowiedniej temperaturze jest niezwykle ważne. W szczególności ma duże znaczenie w gastronomii, gdzie musimy dbać o poziom zadowolenia naszych gości.
Silikonowe maty grzewcze do ogrzewania bemarów

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera i powiadomimy Cię o nowych artykułach.

Podgrzewacze gastronomiczne – rodzaje i zasada działania

Podgrzewacze do potraw pozwalają na podgrzewanie potraw i zapewniają im cały czas odpowiednią temperaturę. Wpływa to pozytywnie na smak potraw i zadowolenie gości spożywających danie.

Zasada działania różni się w zależności od modelu danego podgrzewacza. Szczególnie warto wyróżnić najpopularniejsze rodzaje podgrzewaczy stosowane w gastronomii, czyli bemary gastronomiczne, silikonowe maty grzewcze oraz lampy grzewcze. Są to podgrzewacze elektryczne, które pozwalają utrzymać przygotowane potrawy we właściwej temperaturze. Dostępne są jednak również inne urządzenia do podgrzewania potraw zasilane np. gazowo.

Każde z tych urządzeń pozwala utrzymać temperaturę serwowanych potraw na właściwym poziomie. W bemarze grzewczym jedzenie w pojemnikach gastronomicznych zanurzone jest w gorącej wodzie, dzięki czemu jest równomiernie podgrzane, a cały proces jest bardzo bezpieczny. Z kolei silikonowe maty grzewcze dzięki zastosowaniu powierzchni samoprzylepnej z jednej strony, przyklejane są do dna pojemnika gastronomicznego. Kształt i konstrukcja pozwalają na ścisłe przyleganie maty do dna pojemnika, dzięki czemu doskonale przewodzi ciepło i pozwala utrzymać właściwą temperaturę pojemnika. Ostatnim ze wspomnianych podgrzewaczy jest lampa grzewcza, która również jest często stosowanym rozwiązaniem. Emitują one promieniowanie cieplne, które ogrzewa umieszczone pod promiennikiem jedzenie.

Podgrzewacze do potraw – zastosowanie

Podgrzewacze do potraw mogą być stosowane z pojemnikami gastronomicznymi GN (gastronorm) o różnej pojemności. Znajdują zastosowanie w lokalach gastronomicznych i obiektach zbiorowego żywienia. Są one szczególnie przydatne w przypadku ciągów wydawczych. Łatwy dostęp do jedzenia, efektywność podgrzewania oraz prostota obsługi sprawiają, że klient błyskawicznie otrzymuje ciepłe danie.

Podgrzewacz jedzenia można używać zarówno do podgrzewania zup, sosów jak i do produktów mięsnych. Wykonanie pojemników ze stali nierdzewnej gwarantuje, że są one odporne na działanie wysokiej temperatury i korozję oraz bezpiecznie można w nich przechowywać jedzenie. Wykorzystanie podgrzewaczy jest obecnie bardzo popularne i są stosowane niemal w każdym obiekcie gastronomicznym, jak również w sklepach wielkopowierzchniowych. W szczególności upodobali je sobie właściciele hoteli, barów i innych obiektów zbiorowego żywienia.

Pozostałe wyposażenie gastronomii

W AiFO Components posiadamy szeroką ofertę komponentów do urządzeń chłodniczych i gastronomicznych. Utrzymujemy wysokie stany magazynowe, które pozwalają błyskawicznie skompletować i zrealizować zamówienie. Szeroki zakres oferowanych produktów to również możliwość zrealizowania zakupów w jednym miejscu. Przekłada się to na oszczędność czasu i kosztów transportu, szczególnie dla klientów, którzy poszukują większej ilości oraz asortymentu komponentów.

Odwiedź nasz sklep B2B i zobacz nasze produkty: podgrzewacz elektryczny oraz elementy grzewcze – bemar gastronomiczny, silikonowa mata grzewcza, grzałka rurkowa, lampa grzewcza, pojemnik gastronomiczny GN (gastronorm) oraz inne niezbędne wyposażenie gastronomii.

Base connaissance

Zobacz
nasze
katalogi

Piktogram prezentujący nowości produktowe

Nowości produktowe

Nowości to grupa produktowa w skład której wchodzą nowe komponenty oraz rozwiązania. Jest regularnie aktualizowana, ponieważ staramy się być na bieżąco z nowymi technologiami oraz obowiązującymi trendami rynkowymi.
Piktogram prezentujący systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb do urządzeń chłodniczych, takich jak lady chłodnicze, pozwalają na łatwy dostęp do produktów, jednocześnie prezentując je w doskonały sposób. Znajdują się tutaj kompletne zestawy oraz inne potrzebne elementy.
Piktogram prezentujący komponenty do komór chłodniczych

Komponenty do komór chłodniczych

W skład komponentów do komór chłodniczych wchodzą produkty umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie komory chłodniczej. Są to m.in. drzwi chłodnicze, systemy półkowe, profile, uszczelki, zawiasy, klamki oraz zawory dekompresyjne.
Piktogram prezentujący systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe to produkowane przez nas rozwiązania do urządzeń chłodniczych. W skład tej grupy wchodzą: szklane drzwi chłodnicze do regałów chłodniczych w wersji uchylnej oraz przesuwnej, Semi Vertical oraz drzwi do komór chłodniczych.
Piktogram prezentujący profile do mebli chłodniczych

Profile do mebli chłodniczych

Profile powstają w procesie ekstruzji i wykonywane są z wielu tworzyw sztucznych. Umożliwia to różne zastosowanie i przeznaczenie. W naszej ofercie posiadamy profile do eliminacji mostków cieplnych, profile drzwiowe, profile do pokryw szklanych, profile do lamp, listwy cenowe oraz inne profile i uszczelki.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli chłodniczych

Komponenty do mebli chłodniczych

W skład komponentów do mebli chłodniczych wchodzi wiele podzespołów, które są kluczowe do prawidłowego działania urządzeń chłodniczych. Skraplacze, parowniki, sprężarki – to one umożliwiają utrzymywanie niskich temperatur.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych to produkty dla sektora HoReCa, głównie do gastronomii. W skład tej grupy produktowej wchodzi m.in. armatura gastronomiczna, komory zlewowe oraz części do mebli neutralnych.
Piktogram prezentujący komponenty folder zastosowań

Komponenty folder zastosowań

Folder zastosowań prezentuje graficznie przykłady użycia naszych komponentów w urządzeniach, meblach oraz komorach. Lady chłodnicze, regały chłodnicze, automaty vendingowe, komory chłodnicze, ciągi wydawcze – to tylko niektóre przykłady zastosowań naszych komponentów.