Dyspensery, podajniki, organizery od AiFO Components

Kącik kawowy wyposażony w dozowniki kubków, pokrywek, serwetek oraz wrzutki koszowe

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera i powiadomimy Cię o nowych artykułach.

DYSPENSERY, PODAJNIKI, ORGANIZERY OD AiFO Components

DO ZASTOSOWAŃ WYMAGAJĄCYCH DOBREJ ORGANIZACJI

Podstawowym priorytetem kącików kawowych, które na stałe wpisały się w krajobraz stacji paliwowych oraz innych miejsc publicznych, tj. restauracje, hotele, stołówki, jest prostota i szybkość samoobsługi przez klientów. W związku z dużą częstotliwością użytkowania konstrukcja dyspenserów, podajników i organizerów musi zapewniać wysoką ergonomię oraz łatwość wyciągania produktów. Równie istotne jest bezpieczeństwo podczas korzystania z tych rozwiązań i łatwość w utrzymaniu wysokiego poziomu higieny.

AiFO Components posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji komponentów dla branży retail i od lat współpracuje z przedsiębiorstwami wyposażającymi stacje paliwowe, hotele, restauracje, kawiarnie, etc.

Cieszymy się, że nasze komponenty są elementem wyposażenia wielu urządzeń przeznaczonych do samoobsługi, w tym między innymi kącików kawowych, które szturmem wiele lat temu podbiły stacje benzynowe – komentuje Jacek Styranka, kierownik działu sprzedaży w AiFO Components, i dodaje: komponenty z naszym logo, ze względu na przeznaczenie i wytrzymałość, szczególnie sprawdzają się w miejscach o dużym natężeniu użytkowników.

Idealne dopasowanie do potrzeb projektowanego kącika kawowego

Produkty od AiFO Components sprawdziły się w wielu projektach indywidualnych, w których głównym wyzwaniem były wysokie wymagania stawiane produktom (wytrzymałość, ergonomia, łatwość użytkowania, bezpieczeństwo i higiena). Z drugiej strony wymagające dla projektantów było również zagospodarowanie przestrzeni, która jest niestandardowa (maksymalne wykorzystanie potencjału przestrzennego obiektu).

W przypadku obsługi takiego miejsca istotną kwestią była łatwość czyszczenia i dezynfekcji przez personel oraz prostota w uzupełnianiu kończących się produktów.

Idealnie dopasowane miejsce kawowe musi charakteryzować się dobrą organizacją przestrzeni, bezpieczeństwem, ergonomią i prostotą podczas korzystania oraz łatwym utrzymaniem czystości. Optymalne rozwiązania konstrukcyjne oraz ergonomia w wykorzystaniu przestrzeni nietypowych, pozwala też na dopasowanie dozowników do indywidualnych potrzeb Klienta. Należy mieć na uwadze również, że komponenty od AiFO Components spełniają rygorystyczne wymagania konstrukcyjne. Oczywiście wszelkie komponenty tego typu wykonane są z materiałów odpornych na korozję i uszkodzenia mechaniczne, czyli stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego.

AiFO Components posiada w swojej ofercie własne rozwiązania, jak i oferuje produkty światowych marek. Rozwiązania AiFO z pewnością podnoszą standard samoobsługowych stanowisk kawowych, pozwalają na łatwe i intuicyjne użytkowanie oraz są doskonałe pod względem technicznym. W dodatku konstrukcja dozowników do kubków sprawia, że są one uniwersalne i mogą być wykorzystywane do wydawania kubków o różnych średnicach, dzięki zastosowaniu specjalnej uszczelki. Innym przykładem są wrzutki koszowe, które pozwalają zachować czystość kącika kawowego i jednocześnie doskonale prezentują się po zainstalowaniu w urządzeniu, z których widoczne jest jedynie wykończenie w postaci stalowej ramki. Ze względu na swój neutralny charakter komponenty do tego typu stanowisk sprawdzają się w stacjach paliwowych, obiektach usługowo-handlowych i innych miejscach użyteczności publicznej.

Rodzaje dozowników

Dozowniki, dyspensery, podajniki to szeroka grupa produktowa, którą można sklasyfikować ze względu na montaż oraz przeznaczenie.

Podział ze względu na montaż:

 • wolnostojące,
 • do zabudowy.
Dozowniki i wrzutka koszowa produkcji AiFO do zabudowy – DZ-OPNS, DZ-OPNS2, DZ-OPNK
Ryc.1 Dozowniki i wrzutka koszowa produkcji AiFO do zabudowy – DZ-OPNS, DZ-OPNS2, DZ-OPNK
Wolnostojące dozowniki kubków i organizery – DZ-C2854, DZ-C2953BK, DZ-C8503WFD
Ryc.2 Wolnostojące dozowniki kubków i organizery – DZ-C2854, DZ-C2953BK, DZ-C8503WFD

Warto również zauważyć, że poszczególne modele dozowników mogą być montowane pionowo, poziomo lub po skosie. Jest to widoczne przede wszystkim w przypadku dozowników do kubków.

Drugim sposobem jest podział ze względu na przeznaczenie:

 • dozowniki kubków,
 • dozowniki pokrywek,
 • dozowniki serwetek,
 • wrzutki koszowe,
 • podajniki do talerzy,
 • organizery.
Wrzutki koszowe do zabudowy produkcji AiFO – DZ-OPNK2, DZ-OPNKZ, DZ-OPNKZD
Ryc. 3 Wrzutki koszowe do zabudowy produkcji AiFO – DZ-OPNK2, DZ-OPNKZ, DZ-OPNKZD
Dozowniki kubków do zabudowy – DZ-SF2000, DZ-C2210C18, DZ-C3400CH
Ryc. 4 Dozowniki kubków do zabudowy – DZ-SF2000, DZ-C2210C18, DZ-C3400CH
Inne modele dozowników kubków do zabudowy – DZ-38850GEW, DZ-C5250C oraz DZ-C3200P
Ryc. 5 Inne modele dozowników kubków do zabudowy – DZ-38850GEW, DZ-C5250C oraz DZ-C3200P
Organizery i inne – DZ-L2203, DZ-L360C, DZ-L2150
Ryc. 6 Organizery i inne – DZ-L2203, DZ-L360C, DZ-L2150

Zalety:

 • Maksymalne wykorzystanie przestrzeni;
 • Stabilne i trwałe rozwiązania;
 • Oszczędność czasu i pieniędzy;
 • Szybka dostawa;
 • Dopasowanie dozownika do potrzeb;
 • Produkt polski.

Nasi konstruktorzy chętnie dzielą się swoją wiedzą techniczną oraz najnowszymi rozwiązaniami w branży retail, a także nowościami produktowymi. Zapraszamy do zapisywania się na nasz NEWSLETTER, dzięki czemu mogą Państwo śledzić aktualne trendy oraz być na bieżąco z naszą ofertą.

Zachęcamy więc do poznania bogatej oferty dozowników AiFO Components. Dyspensery, podajniki i organizery dostępne są na naszym sklepie B2B. W przypadku wątpliwości, nasi doradcy techniczni chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Dane do kontaktu e-mail, telefonicznego lub formularz dostępne są na przykład w zakładce KONTAKT.

Base connaissance

Zobacz
nasze
katalogi

Piktogram prezentujący nowości produktowe

Nowości produktowe

Nowości to grupa produktowa w skład której wchodzą nowe komponenty oraz rozwiązania. Jest regularnie aktualizowana, ponieważ staramy się być na bieżąco z nowymi technologiami oraz obowiązującymi trendami rynkowymi.
Piktogram prezentujący systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb do urządzeń chłodniczych, takich jak lady chłodnicze, pozwalają na łatwy dostęp do produktów, jednocześnie prezentując je w doskonały sposób. Znajdują się tutaj kompletne zestawy oraz inne potrzebne elementy.
Piktogram prezentujący komponenty do komór chłodniczych

Komponenty do komór chłodniczych

W skład komponentów do komór chłodniczych wchodzą produkty umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie komory chłodniczej. Są to m.in. drzwi chłodnicze, systemy półkowe, profile, uszczelki, zawiasy, klamki oraz zawory dekompresyjne.
Piktogram prezentujący systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe to produkowane przez nas rozwiązania do urządzeń chłodniczych. W skład tej grupy wchodzą: szklane drzwi chłodnicze do regałów chłodniczych w wersji uchylnej oraz przesuwnej, Semi Vertical oraz drzwi do komór chłodniczych.
Piktogram prezentujący profile do mebli chłodniczych

Profile do mebli chłodniczych

Profile powstają w procesie ekstruzji i wykonywane są z wielu tworzyw sztucznych. Umożliwia to różne zastosowanie i przeznaczenie. W naszej ofercie posiadamy profile do eliminacji mostków cieplnych, profile drzwiowe, profile do pokryw szklanych, profile do lamp, listwy cenowe oraz inne profile i uszczelki.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli chłodniczych

Komponenty do mebli chłodniczych

W skład komponentów do mebli chłodniczych wchodzi wiele podzespołów, które są kluczowe do prawidłowego działania urządzeń chłodniczych. Skraplacze, parowniki, sprężarki – to one umożliwiają utrzymywanie niskich temperatur.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych to produkty dla sektora HoReCa, głównie do gastronomii. W skład tej grupy produktowej wchodzi m.in. armatura gastronomiczna, komory zlewowe oraz części do mebli neutralnych.
Piktogram prezentujący komponenty folder zastosowań

Komponenty folder zastosowań

Folder zastosowań prezentuje graficznie przykłady użycia naszych komponentów w urządzeniach, meblach oraz komorach. Lady chłodnicze, regały chłodnicze, automaty vendingowe, komory chłodnicze, ciągi wydawcze – to tylko niektóre przykłady zastosowań naszych komponentów.