ZAWIASY W PROFESJONALNYCH URZĄDZENIACH CHŁODNICZYCH

Zawiasy do profesjonalnych urządzeń chłodniczych - zawiasy samodomykające oraz zawiasy boczne

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera i powiadomimy Cię o nowych artykułach.

Zawiasy stanowią kluczowy element w konstrukcji urządzeń chłodniczych, niskotemperaturowych, ultra-niskotemperaturowych, neutralnych o szerokim zastosowaniu – od gastronomii po branżę medyczną. Ich właściwy dobór wpływa znacząco na funkcjonalność, bezpieczeństwo i estetykę urządzenia.

Rodzaje zawiasów i ich specyfikacja techniczna

W ofercie AiFO Components znajdują się różne modele zawiasów, jednak z uwagi na rozległość tematyki, artykuł zwraca uwagę na zawiasy w szafach lub stołach chłodniczych – w domyśle wszystkich stojących urządzeniach typu szafa, stół z drzwiami pełnymi lub przeszklonymi.  

W takich meblach zastosowanie znajdują zarówno zawiasy samodomykające wpuszczane, takie jak ZW-TRS czy linia ZW-7000, jak i zawiasy boczne typu ZW-420PV czy ZW-303. Każdy typ zawiasu jest dostosowany do specyficznych wymagań urządzeń, biorąc pod uwagę takie parametry jak:

  • Funkcjonalność: samodomykanie vs brak tej funkcji.
  • Estetyka: ukryte montowanie w drzwiach vs widoczne zewnętrzne zawiasy.
  • Wytrzymałość i nośność: zdolność do utrzymania ciężaru drzwi bez deformacji.
  • Wymiary i sposób montażu: dostosowanie do konkretnego modelu urządzenia.
  • Cena: dostępność rozwiązań w różnych przedziałach cenowych.

Przykład zastosowania zawiasu samodomykającego w szafie chłodniczej
Przykład zastosowania zawiasu w urządzeniu

Przykłady zastosowania

Zawias samodomykający typu TRS – idealny dla użytkowników wymagających funkcji automatycznego zamykania drzwi. Zawias ten zawiera sprężynę działającą dwustronnie, umożliwiającą zamykanie drzwi przy kącie otwarcia mniejszym niż 90 stopni. Po przekroczeniu tego kąta drzwi pozostaną otwarte, co ułatwia załadowanie urządzenia.

Zawias samodomykający typu TRS
Zawias samodomykający typu TRS

W ofercie AiFO Components dostępne są również inne modele zawiasów samodomykających, m.in. jest to zawias ZW-9011.

Zawias samodomykający ZW-9011
Zawias samodomykający ZW-9011

Zawias ZW-303 – ten model jest montowany zewnętrznie, co umożliwia zapewnienie dodatkowej wytrzymałości i sztywności drzwi. Wymaga ręcznego zamykania, ale jest idealny dla drzwi o większej wadze. W niektórych przypadkach wymaga zastosowania klamki z zamkiem, aby zabezpieczyć się przed samoczynnym otwarciem drzwi. Dodatkową funkcją jest ozdobny charakter zawiasu ze względu na pokrycie galwaniczne nadające połysk.

Zawias boczny chromowany ZW-303
Zawias chromowany ZW-303

Dobrą alternatywą może okazać się też zawias ZW-420PV wykonywany z czarnego poliamidu.

Zawias boczny z czarnego poliamidu ZW-420PV
Zawias ZW-420PV

Wsparcie techniczne

Zapewniamy wsparcie techniczne zespołu AiFO Components przy realizacji każdego projektu. Oferujemy pomoc w doborze odpowiednich zawiasów i innych komponentów, dostosowanych do specyficznych potrzeb i wymagań danego urządzenia.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami oraz do korzystania z naszego sklepu B2B, gdzie można w łatwy sposób wycenić i dobrać odpowiednie komponenty do Twojego urządzenia chłodniczego.

Base connaissance

Zobacz
nasze
katalogi

Piktogram prezentujący nowości produktowe

Nowości produktowe

Nowości to grupa produktowa w skład której wchodzą nowe komponenty oraz rozwiązania. Jest regularnie aktualizowana, ponieważ staramy się być na bieżąco z nowymi technologiami oraz obowiązującymi trendami rynkowymi.
Piktogram prezentujący systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb do urządzeń chłodniczych, takich jak lady chłodnicze, pozwalają na łatwy dostęp do produktów, jednocześnie prezentując je w doskonały sposób. Znajdują się tutaj kompletne zestawy oraz inne potrzebne elementy.
Piktogram prezentujący komponenty do komór chłodniczych

Komponenty do komór chłodniczych

W skład komponentów do komór chłodniczych wchodzą produkty umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie komory chłodniczej. Są to m.in. drzwi chłodnicze, systemy półkowe, profile, uszczelki, zawiasy, klamki oraz zawory dekompresyjne.
Piktogram prezentujący systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe to produkowane przez nas rozwiązania do urządzeń chłodniczych. W skład tej grupy wchodzą: szklane drzwi chłodnicze do regałów chłodniczych w wersji uchylnej oraz przesuwnej, Semi Vertical oraz drzwi do komór chłodniczych.
Piktogram prezentujący profile do mebli chłodniczych

Profile do mebli chłodniczych

Profile powstają w procesie ekstruzji i wykonywane są z wielu tworzyw sztucznych. Umożliwia to różne zastosowanie i przeznaczenie. W naszej ofercie posiadamy profile do eliminacji mostków cieplnych, profile drzwiowe, profile do pokryw szklanych, profile do lamp, listwy cenowe oraz inne profile i uszczelki.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli chłodniczych

Komponenty do mebli chłodniczych

W skład komponentów do mebli chłodniczych wchodzi wiele podzespołów, które są kluczowe do prawidłowego działania urządzeń chłodniczych. Skraplacze, parowniki, sprężarki – to one umożliwiają utrzymywanie niskich temperatur.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych to produkty dla sektora HoReCa, głównie do gastronomii. W skład tej grupy produktowej wchodzi m.in. armatura gastronomiczna, komory zlewowe oraz części do mebli neutralnych.
Piktogram prezentujący komponenty folder zastosowań

Komponenty folder zastosowań

Folder zastosowań prezentuje graficznie przykłady użycia naszych komponentów w urządzeniach, meblach oraz komorach. Lady chłodnicze, regały chłodnicze, automaty vendingowe, komory chłodnicze, ciągi wydawcze – to tylko niektóre przykłady zastosowań naszych komponentów.