Produkcja uszczelek magnetycznych w AiFO Components

Kontrola jakości w procesie produkcji zgrzewanych uszczelek magnetycznych

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera i powiadomimy Cię o nowych artykułach.

Uszczelki magnetyczne są kluczowymi komponentami w urządzeniach chłodniczych, niskotemperaturowych i ultra-niskotemperaturowych, wyposażonych w drzwi i szuflady. Uszczelka magnetyczna umieszczana jest w profilu drzwi urządzenia, w miejscu połączenia korpusu zewnętrznego z pojemnikiem wewnętrznym mebla. Odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu szczelności. Elementy konstrukcyjne uszczelki, które determinują jakość połączenia to: profil wielokomorowy, amortyzator, jakość zgrzewu oraz magnes. Właściwe uszczelnienie drzwi i szuflad urządzeń chłodniczych, niskotemperaturowych i ultra-niskotemperaturowych pomaga utrzymywać stałą temperaturę wewnątrz komory urządzenia. Jednocześnie eliminuje ewentualne straty cieplne i zwiększone zużycie energii.

Po uzyskaniu podstawowych informacji od klienta (typ uszczelki, wymiary, ilość sztuk) oraz określeniu najważniejszych parametrów technicznych (m.in. typ magnesu, polaryzacja, siła przyciągania), cały proces produkcji uszczelek magnetycznych w AiFO Components przebiega według ściśle określonych zasad postępowania i składa się z kilku następujących po sobie etapów.

Ekstruzja i cięcie

Profile uszczelki magnetycznej dostępne w AiFO Components powstają w procesie ekstruzji z miękkiego PVC (polichlorek winylu). Po wytłoczeniu uszczelki trafiają na stanowisko cięcia. Docinane są pod kątem 45 stopni na określoną długość zgodnie z dostarczoną specyfikacją techniczną.

Magnesowanie

W kolejnym etapie produkcji, uszczelki trafiają na stanowisko „magnesowania”, gdzie odbywa się w pełni zautomatyzowany proces rozwijania i cięcia magnesu na odcinki oraz operator wsuwa ucięty magnes do kieszeni profilu uszczelki. Dostępne są różne modele wkładów magnetycznych z siłą przyciągania od 31 do 75 g/cm². Standardowa polaryzacja magnesu to S N S, ale możliwe jest umieszczenie wkładu magnetycznego z polaryzacją N S N.

Stanowisko magnesowania uszczelek

Zgrzewanie naroży uszczelek

Ostatnim etapem zamykającym całość produkcji jest zgrzewanie naroży uszczelek za pomocą zgrzewarek. Posiadają one specjalistyczne narzędzia – szczęki zgrzewarki – odpowiadające kształtem zgrzewanemu profilowi uszczelki. Wykorzystanie nowoczesnych urządzeń zgrzewających pozwala na uzyskanie szczelnego, równego i wytrzymałego zgrzewu oraz wysokiej powtarzalności i jakości.

Zgrzewanie naroży uszczelek magnetycznych za pomocą zgrzewarki

Następnie, gotowe uszczelki magnetyczne w kształcie ramek pakujemy w ściśle określony sposób, według wewnętrznych instrukcji i zaleceń. Odpowiednie pakowanie zabezpiecza finalny produkt przed zdeformowaniem, ale też utratą właściwości podczas magazynowania i transportu.

Odpowiednie pakowanie uszczelki

Produkcja uszczelek magnetycznych – podsumowanie

Warto dodać, że w AiFO Components na każdym z wyżej wymienionych etapów produkcji, pakowania i przechowywania uszczelek magnetycznych występuje kontrola jakości. Dzięki niej uszczelki magnetyczne spełniają najwyższe wymagania pod względem prawidłowości wymiarów, jakości i wytrzymałości połączeń oraz estetyki i trwałości.

Zachęcamy do odwiedzenia sklepu B2B AiFO Components, aby poznać dostępne modele uszczelek magnetycznych. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu.

Base connaissance

Zobacz
nasze
katalogi

Piktogram prezentujący nowości produktowe

Nowości produktowe

Nowości to grupa produktowa w skład której wchodzą nowe komponenty oraz rozwiązania. Jest regularnie aktualizowana, ponieważ staramy się być na bieżąco z nowymi technologiami oraz obowiązującymi trendami rynkowymi.
Piktogram prezentujący systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb

Systemy podnoszenia szyb do urządzeń chłodniczych, takich jak lady chłodnicze, pozwalają na łatwy dostęp do produktów, jednocześnie prezentując je w doskonały sposób. Znajdują się tutaj kompletne zestawy oraz inne potrzebne elementy.
Piktogram prezentujący komponenty do komór chłodniczych

Komponenty do komór chłodniczych

W skład komponentów do komór chłodniczych wchodzą produkty umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie komory chłodniczej. Są to m.in. drzwi chłodnicze, systemy półkowe, profile, uszczelki, zawiasy, klamki oraz zawory dekompresyjne.
Piktogram prezentujący systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe AiFO

Systemy drzwiowe to produkowane przez nas rozwiązania do urządzeń chłodniczych. W skład tej grupy wchodzą: szklane drzwi chłodnicze do regałów chłodniczych w wersji uchylnej oraz przesuwnej, Semi Vertical oraz drzwi do komór chłodniczych.
Piktogram prezentujący profile do mebli chłodniczych

Profile do mebli chłodniczych

Profile powstają w procesie ekstruzji i wykonywane są z wielu tworzyw sztucznych. Umożliwia to różne zastosowanie i przeznaczenie. W naszej ofercie posiadamy profile do eliminacji mostków cieplnych, profile drzwiowe, profile do pokryw szklanych, profile do lamp, listwy cenowe oraz inne profile i uszczelki.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli chłodniczych

Komponenty do mebli chłodniczych

W skład komponentów do mebli chłodniczych wchodzi wiele podzespołów, które są kluczowe do prawidłowego działania urządzeń chłodniczych. Skraplacze, parowniki, sprężarki – to one umożliwiają utrzymywanie niskich temperatur.
Piktogram prezentujący komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych

Komponenty do mebli neutralnych to produkty dla sektora HoReCa, głównie do gastronomii. W skład tej grupy produktowej wchodzi m.in. armatura gastronomiczna, komory zlewowe oraz części do mebli neutralnych.
Piktogram prezentujący komponenty folder zastosowań

Komponenty folder zastosowań

Folder zastosowań prezentuje graficznie przykłady użycia naszych komponentów w urządzeniach, meblach oraz komorach. Lady chłodnicze, regały chłodnicze, automaty vendingowe, komory chłodnicze, ciągi wydawcze – to tylko niektóre przykłady zastosowań naszych komponentów.